Onko kokemuksia kookosöljyn käytöstä? Kovin sitä kehutaan ja kallistakin on. Ja miten on elimistö tottunut?
kookosöljy
haluaa tietää
8804
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
vuoden verran. Ei ole ollut tottumisongelmia, eikä myöskään kummoisia terveysvaikutuksia. Ruuanlaitossa se on erinomaista, esim. kookoskana on todella herkullista! Kyllä se rypsiöljyn voittaa. Hyvä ja terveellinen perusrasva. Maista pois.
Olen jo muutaman kuukauden syönyt aamuisin reilun ruokalusikallisen ja energia on lisääntynyt olennaisesti eli aamupäivät jaksaa edes jotain tehdä.
Onhan se terveellisin rasva ihmiselle.Lisäksi erittäin antibioottinen!!!
Pitää verisuonen kunnossa ja takaa pitkän iän.
Olen nyt törmännyt tähän kookosöljyyn monessa paikassa. Kuka osaisi selittää miksi sitä pidetään terveellisenä vaikka toisaalta puhutaan että siinä on paljon tyydyttyneitä rasvahappoja?
eivät ole vaarallisia. Sen sijaan synteettiset margariinit ovat.
http://www.kookosravinto.com/_sgg/m3_1.htm
Kiitos spelttityttö, tuollahan asiaa selvitettiin!
Aritta, kannattais vähän perustella tai viisata johonkin suuntaan.
http://www.ehdin.com/?navid=94&sub=95