Minkälainen on Tyylikäs nainen/tyttö???

Minkälainen on teidän mielestä tyylikäs nainen/tyttö???
Kertokaahan, mikä miellyttää silmää juuri erityisesti pukeutumisen suhteen.. Mikä on tyylikästä pukeutumista??? Myös naisilta mielipiteitä, kiitos. Naiset kertokaa millälailla olette omasta mielestä tyylikkäitä, näin niinkuin kokonaisuutena.
6611
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

No mä tiedän etten ole tyylikäs sillä tavalla kun sitä yleensä ajatellaan. Oon tyylikäs omasta mielestäni, mulla on oma tyyli, vaatteita joista oikeasti itse pidän ja oon aina halunnu pitää. Mulla on esimerkiksi tosi räikeän värisiä vaatteita, siksi kun värit on musta kivoja, rajut kotrastit sävyjen välillä. Käytän muodikkaita vaatteita sillon kun ne miellyttää mun silmää ja tuntuu omilta. Tyylikkyys on jokaisen oma asia. Tyylikkyys ei ole muodikkuutta minusta, jostain toisesta tyylikkyys on sitä että pukeutuu tiettyjen normien mukaisesti. Minusta tyylikkyys on sitä, että on löytänyt vaatteita ja hiustyylejä mistä pitää.

Äänestä

oon samaa mieltä Auroran kanssa, eli silloin miellyttää ainakin omaa silmäänsä, kun on löytänyt vaatteita josta itse pitää. Silloin ei aina tietysti voi muiden mielestä olla ns. tyylikäs.

Äänestä

on mielestäni kaiken perusta. Kun kannat päällä olevat vaatteesi hyvin saat ainakin minun pääni kääntymään. Hyvään ryhtiin kun lisää vaatteet joista itse pitää ja joissa viihtyy, niin ei voi olla muuta kuin tyylikäs.

Äänestä

Musta siistit vaatteet ovat tummat ja vaaleat.
Muijilla saa olla diskoissa joku farkkutakki ja farkut jalassa ei mitään korko kenkiä vaan normaalit skeitit.
Tässä lista mikä olisi aika unelma:
Hartioista noin5 cm pitkät hiukset jotka ovat vapaana.
Ei lakkia.
joku niken takki tai farkku
napapaita
käsilaukku
farkut ei löysiä
skeitit

Äänestä
  • No jos teinihorot on tyylikkäitä niin minä olen Jeesus.

    Äänestä

tyylikästä on mun mielestä se että on yhdenmukainen tyyli... kaikki vaatteet sopii yhteen ja on silleen yhdenmukasia et ne antaa kaikki yhdessä tietynlaisen vaikutelman eikä oo mitään silli-salaattia...(ilmasinkohan itteeni nyt kovin selkeesti?)
ja oma tyyli tietty kaikilla!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Somebody kirjoitti:

Minkälainen on teidän mielestä tyylikäs nainen/tyttö???
Kertokaahan, mikä miellyttää silmää juuri erityisesti pukeutumisen suhteen.. Mikä on tyylikästä pukeutumista??? Myös naisilta mielipiteitä, kiitos. Naiset kertokaa millälailla olette omasta mielestä tyylikkäitä, näin niinkuin kokonaisuutena.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu