Epäkiinnostava raskaus

On sitten Suomi24:n etusivun uutinen että yks BB-kilpailija on raskaana. Olenko jotenkin erilainen vai onko muistakin koko homma aivan yhdentekevää? Tämä nyt ei vaikuta mihinkään muuten kuin että yks ei nyt juopottele talossa.

Jos raskaus olisi saanut alkunsa talossa olisi juttu eri, mutta joku on raskaana kihlatulleen. Plaah!
2301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

siis ensinnäkki on ihan hienoa että toinen oottaa sitä lasta MUTTA kun ties että pääsee taloon ihan varmasti jo ennen ku niit julkastii kansalle ni kyl nyt sen vertaa ois voinnu pitkittää sitä vauvahanketta..

Mua sinänsä ei haittaa vaik joutuis olee siel nyt ilman viinaa ja röökii. Mut jos kysees on eka raskaus niin tosiaan siin on neuvolakäyntei enemmän ja lääkärikäynteiki pitäis olla yks siin melko alussa..

Ja se häirittee että eihän nyt viikkotehtäviin voi osallistuu kunnolla kun tämän hetikinenkä ei oo sellanen et vois hän osallistuu..

Vali vali vali.. tiiän mut jotenki mukavempaa seurata sellast BB:tä missä oikesti kaikki osallistuu kaikkiin.

Kadin ymmärrän et ei voi kans osallistuu mut miks siihe sit pit alunperin ees laittaa tollast sähköö ku alussa ei ollu? Ja sillo Kadi iha hyvi oli mukana ja nyt sit kieletty..

Äänestä

mitä ihmeen mielenkiintoa pitäisi olla raskaana olevassa naisessa BB-talossa. Yhtä ihmeteltävä asia on mitä ihmeen viihdearvoa BB näkee runkkaavissa miehissä. Täytyy sanoa että nämä ohjelmasta vastaavat ovat vähän outoa sakkia ja sen jo näkee mitä tyhjäpäitä sinne on valittu. Siellä pitäisi olla hyviä keskustelijoita ja hyvällä huumorilla varustettuja ihmisiä.

En kertakaikkiaan ymmärrä miksi BB;n pitää olla kuin joku porno kanava. Päivisin yksi ällöttävä ämmä hihittelee kun sliipattu jätkä kehuu sitä ja sitten ne pussaa puolet ohjelma-ajasta ja toinen puoli onkin sitten Einarin ja/tai jonkun muun runkkusessioita. Mitä ihmeen porukkaa oikeen tätä juttua tekee? Pitäisikö homoudellekin nauraa, vai miksi näitä poikkeavia siellä on niin paljon? Viihdeohjelmahan tään pitäisi olla. Siinä on kyllä naurut kaukana kun illan päätteeksi näkee jonkun ällön näköisen homon runkkaavan, niin ja mustalle makkaralle samat samat hoidot peiton alla. hehe, tässähän piti vissiin nauraa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


No joku kirjoitti:

On sitten Suomi24:n etusivun uutinen että yks BB-kilpailija on raskaana. Olenko jotenkin erilainen vai onko muistakin koko homma aivan yhdentekevää? Tämä nyt ei vaikuta mihinkään muuten kuin että yks ei nyt juopottele talossa.

Jos raskaus olisi saanut alkunsa talossa olisi juttu eri, mutta joku on raskaana kihlatulleen. Plaah!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu