HUS:in johto uusitaan kokonaan.

On syytä tervehtiä ilolla sitä, että kyvytön johto uusitaan. Sellaista harvemmin tapahtuu Suomessa. Kun vai ei vaihdeta munaa munaan.

Palvelutuotannon johtajan virkaan sopiva koulutus varmaankin on naistentautien erikoislääkärin koulutus.
1202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Toivottavasti uusi johto valitaan johtamisen ammattilaisista.

Pieleen menee, jos päättäjiksi pannaan taas henkilöitä, joiden pitäisi koulutuksensa puolesta hoitaa sairaita, eikä johtaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Reino kirjoitti:

On syytä tervehtiä ilolla sitä, että kyvytön johto uusitaan. Sellaista harvemmin tapahtuu Suomessa. Kun vai ei vaihdeta munaa munaan.

Palvelutuotannon johtajan virkaan sopiva koulutus varmaankin on naistentautien erikoislääkärin koulutus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu