voiko netissä katsoa suomi serbia peliä?
tai muita maajoukkue pelejä taikka
yleensäkkään mitään pelejä??
jos joku tietää niin vois kai kertoa vai mitä
Näkyykö... ?
12
1838
Vastaukset
- late uranukselta
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=109&conference=4500000000000832&posting=22000000028740950
Tuo Suomi-Serbia voi olla kysymysmerkki..
Eivät tätä meitin joukkuetta tuolla maailmalla oikein tunnu arvostavan edes live-streamin arvoiseksi..mutta Serbien takia saattavat näyttää ehkä...
kannatta huomioida, että saattavat pelit ilmestyä noille sivuille aika viime tipassakin..
Ja kannattaa tietysti koittaa etsiä Serbien tms. omien TV-kanavien netti-tvlähetyksiäkin..
Kovaa hommaa se etsiminen, mutta joskus onnistuu..
vinkkejä hakusanoiksi:
srbije, fudbal, finska, finske... - osoitteessa www.hs.fi/urheilu
Hesarissa tänään seuraava: "Seuraa Suomen EM-karsintaottelua Serbiaa vastaan klo 21.15 alkaen". Tähän mennessä ei sivuilla mainita lähetyksestä mitään, mutta kai se sit ilmestyy sinne tohon aikaan..?
- Ei kuvaa
Siis mitään kuvallista lähetystä ei oo luvassa.
Noi kirjottaa sinne vaan pelin etenemistä minuutti minuutilta, kuin Iltalehti Formuloitten kanssa. - ui,ui,ui,
viasatilla lukee että muista merkata kalenteeriin suomen karsinta pelit.
siis siinä lehdessä mikä tulee kotiin mutta peliä ei tule miltään kanavalta. - Ankem Ertem
ui,ui,ui, kirjoitti:
viasatilla lukee että muista merkata kalenteeriin suomen karsinta pelit.
siis siinä lehdessä mikä tulee kotiin mutta peliä ei tule miltään kanavalta.Serbian rts1 näyttää kyllä: otteluennakko alkaen 18.30 sekä itse matsi 21.00
Mutta kanavan serveri on jo tukossa. Aika monta serbikaveria nimittäin on töissä ulkomailla ja on klikkaillut itsensä Realplayerilla tuonne. - ne serverit
Ankem Ertem kirjoitti:
Serbian rts1 näyttää kyllä: otteluennakko alkaen 18.30 sekä itse matsi 21.00
Mutta kanavan serveri on jo tukossa. Aika monta serbikaveria nimittäin on töissä ulkomailla ja on klikkaillut itsensä Realplayerilla tuonne.Perkele!!
Kiitosta vaan kovasti, tunti on aikaa enkä kerinnyt!!
..tana...vetti...
On tämä maailma välillä ihmiselle ilkeä!!
Mänen saunaan, otan kaljan ja unohan jalkapallon...
ja edelleenkään en halua maksaa kolmeakymppiä kuussa jostain hiton kanavapaketista, että saisin muutaman suomen futispelin nähdä..kun se muu ohjelma ei edelleenkään kiinnosta..!!!!
nyyh... - ulosheitetty
ne serverit kirjoitti:
Perkele!!
Kiitosta vaan kovasti, tunti on aikaa enkä kerinnyt!!
..tana...vetti...
On tämä maailma välillä ihmiselle ilkeä!!
Mänen saunaan, otan kaljan ja unohan jalkapallon...
ja edelleenkään en halua maksaa kolmeakymppiä kuussa jostain hiton kanavapaketista, että saisin muutaman suomen futispelin nähdä..kun se muu ohjelma ei edelleenkään kiinnosta..!!!!
nyyh...Vihdoin pääsin sisälle, aloin virittelemään kuvaa isommaksi ja ulkona ollaan taas. Mutta olipa laadukas kuva. Pitää vain päivitellä linkkiä sitkeästi.
- thjytjntyjn
ulosheitetty kirjoitti:
Vihdoin pääsin sisälle, aloin virittelemään kuvaa isommaksi ja ulkona ollaan taas. Mutta olipa laadukas kuva. Pitää vain päivitellä linkkiä sitkeästi.
mä oon sisällä mutta ei ole kyllä mikään laadukas kuva.
siis jos kattoo täydellä ruudulla mutta näkee jotain.
- uhhiiu
http://livetv.ru/en/eventinfo/4049/
sobcast vaihtoehto- hjhlkhjk
siis tuo link 1
- kuin
hjhlkhjk kirjoitti:
siis tuo link 1
tshekki vastaan joku... Saako tosta sopcastista suomen pelin jotenki?
- hjhlk
kuin kirjoitti:
tshekki vastaan joku... Saako tosta sopcastista suomen pelin jotenki?
ei saa kun ovat laittaneet väärän pelin vittu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1103291
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1092498- 242036
Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s231562Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291540Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää151465Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?26957- 87942
Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai62866Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois2799