DETUR

aurikoinen!

Onko kellään kokemusta Deturista matkanjärjestäjänä. Aikomuksena olisi lähteä Deturin matkalle Thaimaaseen.

7

3468

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Leobarbi

      Ihan mukava matkanjärjestäjä ilman turhia krumeluureja. Lennot saattavat olla aika vaatimattomilla lentoyhtiöillä. Viimeksi Turkish Airlines ja lentoemäntien palvelu oli todella töykeää. Muuten kyllä positiivisia kokemuksia. Turkkiin olen muutaman kerran mennyt. Mukavaa on, että lentävät usein muualtakin kuin Helsingistä.

    • matkailu avartaa

      Olen ollut muutaman kerran Deturin matkalla niin Turkissa kuin Tunisiassakin ja hyvin kaikki toimi.Ei yhtään huonommmin kuin Aurinkomatkoilla, Tjäreborgilla tai Domina travelillä.

      Iloista matkaa!

    • ihan sama?

      petyimme tunisian matkalla deturin palveluihin. lentomatka oli kamala, tarjoilut siellä ja istuimet.

      paikanpäällä emme paljon olleet yhteydessä markanjärjestäjään muuten kuin sairastuessa ja silloin oli toimiston löytäminen ja puhelimella kiinni saaminen todella tiukassa!

      kiitoksena kuitenkin että ystävällinen oppaamme hoiti meidän hotellihuoneemme puutokset puolestamme... joutui tekemään sen kylläkin 3 kertaa 2 viikon mittaisen loman aikana!

      yhdellä reissulla olimme mukana, hieno kokemus muuten, jos ei lasketa mieletöntä turismia mukaan... tykkäsimme enemmän liikkua omatoimisesti ja harmitti kun sekin reissu olisi pitänyt tehdä mieluummin itse... maksoimme mielettömästi siitä että kaikki oli vain lavastusta kun olisimme päässeet halvemmalla ja saaneet itse kulttuurista enemmän irti!! mutta omapahan oli tyhmyytemme, sitä vain saattoi arvailla ennen kuin koki..

      en halua haukkua deturia, koska en ole ollut sen asiakkaana kuin kerran... voin vain kertoa sen että meidän kokemuksemme ei ollut sieltä parhaimmasta päästä. ehkä se riippuu ajankohdasta milloin menet, oppaista, ym ym.

      toivotan teille kuitenkin rentouttavaa ja kokemusrikasta lomaa..!!
      (omatoimisesta matkailusta saa kaikesta huolimatta paljon enemmän irti..)

      • Muutama kokemus

        Kokemukset ovat Turkista, Alanyasta. Näillä lennoilla koneet (Atlas Jet) ovat olleet pieniä ja huonokuntoisia, tarjoilu puutteellista (juomat loppu) ja lentokenttäkuljetus Antalyasta Alanyaan kesti uskomattoman kauan.
        Oppaiden tavoittaminen puhelimitse Alanyassa oli todella vaikeata; puhelimeen vastattiin englanniksi ja suomea taitavan oppaan puhelimeen saaminen oli työn takana. En tiedä miten olisi käynyt jos ei olisi osannut yhtään englantia.
        Ilmeiseti oppaat eivät anna matkustajille ollenkaan omia suoria puhelinnumeroitaan; ainakaan virka-ajan (klo 18 jälkeen) kiinni ei saanut ketään. Onkohan tämä tavallista vai oliko kyseessä jokin erityistilanne, en tiedä.


    • retovain

      Viime talvena oltiin deturin matkalla Phuketissa. Kaikki toimi mainiosti, lennot oli finnairilla ja oppaat paikan päällä osaavia. Samalla lennolla on kaikkien muidenkin matkanjärjestäjien matkalaisia. Hyvää matkaa vain lämpimään!

    • Tipi

      Ainakin viime vuonna Deturilla homma toimi Phuketissa. Lento oli Finnairilla, jossa oli todellakin muidenkin matkanjärjestäjien asiakkaita. Suurin osa hotelleista todella hienoja! Suosittelen :)

    • niiiiiiiiina

      Olen ollut 3 x deturin matkalla ja 3 muullakin matkanjärjestäjän reissulla.

      detur on ollut kaikista asiakasläheisin, palvelualttein ja hoitanut asiat aina todella hyvin!

      muista esim. tjäreborgista ei voi sanoa samaa..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      208
      4042
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2563
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2265
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      80
      1390
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1268
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1149
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1027
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      883
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      57
      844
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      44
      802
    Aihe