naaraan

minkä ikäisenä suunnilleen alkaa naaraalla kiima-aika?
2223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Meidän nartulla alkoi vuoden ikäisenä kuin myös kaverini narttukissallakin. Voi alkaa toki aikaisemminkin. Kyllä sen sitten huomaa kun se alkaa. Meidän narttu piti niin kauheata meteliä että piti nukkua korvatulppien kanssa. Esitteli pyllyään ja purisi maassa pyörien vaan. Ei oikein syönytkään kunnolla.

Äänestä

Joillain roduilla alkaa jo 4-5 kk:n iässä, joillain myöhemmin. Aikalailla rotu- ja yksilökohtaista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


leikkaus kirjoitti:

minkä ikäisenä suunnilleen alkaa naaraalla kiima-aika?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu