Hackman

Olin kyllä kuullut nykyisten Hackman-pannujen huonosta laadusta, mutta enpä uskonut. Totta se on: erehdyin ostamaan ja kaikki tarttuu tosi lujasti aivan uuteen teflon-pintaan. Saapa nähdä mitä takuu sanoo.
5568
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ostin Hackmanin ja tosi kalliin ja ruoka tarttuu lujasti. Olen nyt myös todennut 10 vuoden takuun valheeksi: Hackman ei vastaa mistään mitään, vaan väittävät käyttövirheeksi.

Äänestä
  • Pari Hackmanin uunivuokaa, joita on käytetty molempia ehkä 10 kertaa, eivät lähde puhtaaksi. Ihan normaalia ruokaa, mureketta, täytettyjä paprikoita, kanaa.. Tavalliset lämpötilat tavallisessa uunissa, tavan tiskiaineet ja tiskiharja.. Päällystekin hiutuu pois paljastaen metallin. Kyllä ottaa päähän. Mikä olisi hyvä vuokamerkki?

    Äänestä

  • rahaa kaivoon kirjoitti:

    Pari Hackmanin uunivuokaa, joita on käytetty molempia ehkä 10 kertaa, eivät lähde puhtaaksi. Ihan normaalia ruokaa, mureketta, täytettyjä paprikoita, kanaa.. Tavalliset lämpötilat tavallisessa uunissa, tavan tiskiaineet ja tiskiharja.. Päällystekin hiutuu pois paljastaen metallin. Kyllä ottaa päähän. Mikä olisi hyvä vuokamerkki?

    Hackmanin paitsinpaunnulla oli takuuta jäljellä 9 vuotta 11 kuukautta. Mutta eivät vastanneet mitään, vaan väittivät väärin pestyksi, kun oli käytetty tavallista astianpesuainetta harjan kanssa. Täysin ala-arvoista touhua.

    Äänestä

  • Minulle ei kirjoitti:

    Hackmanin paitsinpaunnulla oli takuuta jäljellä 9 vuotta 11 kuukautta. Mutta eivät vastanneet mitään, vaan väittivät väärin pestyksi, kun oli käytetty tavallista astianpesuainetta harjan kanssa. Täysin ala-arvoista touhua.

    Hackmanin pannuissa ei ole nykyään enää mitään muuta hyvää kuin hinta. "Teflon"-pinnoite on aivan käsittämättömän huonoa laatua. Kannattaa varoa.

    Äänestä

Kaksi Hackman Matadoria on mullakin hitsannu kiinni. Ensimmäinen meni ekalla paisto kerralla. Olen siirtynyt halpispannuihin mallia 9.90€.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


surkea kirjoitti:

Olin kyllä kuullut nykyisten Hackman-pannujen huonosta laadusta, mutta enpä uskonut. Totta se on: erehdyin ostamaan ja kaikki tarttuu tosi lujasti aivan uuteen teflon-pintaan. Saapa nähdä mitä takuu sanoo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu