Eli mulla on siis väritelevisio, digiboksi ja VHS-nauhri, miten kytken nämä niin että voin nauhoittaa digikanbvia analogisena videonauhurille?
Miten kytken videonauhurit digiboksiin
6
780
Vastaukset
- noilla onnistu
pitää olla mustavalko-tv
jos sinun vehkeissäsi on tarpeeksi paikkoja skart liittymille niin tarvitset ilmeisesti skart kaapeli johtoja tarpeen mukaan.en nyt ole ihan varma tästä,kun täytyis ensin nähdä vehkeesi.voi olla jokin muukin tapa.
- Kiki
Pojalle näyttelen vehkeitäni vaikka joka päivä, kunhan vaan tuut turkuun, saat ehkä tehdä muutakin kuin katsella vehkeitäni
- Immu.
Antennikaapeli boksiin.
Jos videossa 2 scarttia
scartit:
Boksi-->Video-->TV
Jos boksissa kaksi scarttia:
scartit:
Video-->Boksi-->TV
Jos molemmissa vain yksi scart:
Homma scart-jakaja ja laita se boksiin.
Scartit:
Video-->Jakaja
TV-->Jakaja
Tai hommaa kytkimellinen jakaja vaikka
ClasOlssonilta. Sellainen johon voi liittää
kolme laitetta.
Sen avulla nauhoitus myös onnistuu.
Ohessa erilaisia kytkentöjä:
http://tinyurl.com/nuch6 Miten ihmeessä tätä kysytään jatkuvasti. Useimmissa bokseissa lukee ihan niissä scart-liitännöissä mihin ne kytketään.
- koiranpoikanen
... ensin, onko sun gigiboxissa montako scart-liitintä? Telkussa pitää olla yksi scart-liitin ja videonauhurissa yksi scart-liitin ainakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71924
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708