runo??

apuva..

Mulla on pikkunen paniikki.. Pitäis saada jo huomiseksi onnittelu korttiin/kirjeeseen runo tai pieni tarina tai joku joka olis niinkuin ''lahja'' multa.. :) Kyllähän tuolta runoja löytyy mut ne on jotenki tarkotettu enemmän hääparin (jommankumman) luetavaks puolisolleen.. (jos ymmärrätte mitä tarkotan..)
Elikkäs mun pitäis mun siskolle ja hänen miehelleen semmonen keksiä mut ku ei oikeen oma mielikuvitus toimi..
He ovat jo olleet 10 vuotta yhdessä/kihlojssa ja nyt sit päättivät mennä naimisiin.. Tänään he menevät maistraatissa naimisiin mut huomenna sit on se hääjuhla heidän omalla pihallaan :)
Jos joku tietäisi jotain koskettavaa runoa, tarinaa, satua, sanontaa etc. niin laittakaapas tänne..:) Ja kiitos etukäteen jos joku viittii vähän auttaa :)

P.s. Molemmat olleet jo kerran naimisissa..

0

562

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

        Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
        Kajaani
        36
        1366
      2. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

        Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
        Haapavesi
        63
        1148
      3. Mies sun käytös satutti...

        Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
        Ikävä
        63
        993
      4. Sukunimesi eka kirjain?

        🤗
        Ikävä
        58
        978
      5. 70
        839
      6. Mies tykkään edelleen sinusta

        Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
        Ikävä
        51
        811
      7. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

        Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
        Ikävä
        82
        745
      8. Tönölän hukkaputki

        Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
        Kuhmo
        40
        729
      9. Kerro vain.

        Lipsauta johtolanka...
        Ikävä
        82
        702
      10. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

        Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
        Kotimaiset julkkisjuorut
        14
        661
      Aihe