eikö kukaan

eikö kukaan anna vinkkiä miten nukkuisin pitempään kuin aamu neljään kyselee 10vko.biconin
pentu.
6210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kun meidän hauva oli pienempi(nyt se on 5 kk)se heräs samaan aikaan. Illalla yritimme touhuilla sen kanssa enemmän ja mentiin aika myöhään lenkille.Pikku hiljaa se alkas nukkuun vähän kauemmin.(kello 06:00)Viikonloppuna kyllästyin herään niin aikaisin ja avaan makuuhuoneen oven,paan koiran olohuoneeseen lelujen kanssa ja ovi kiinni-nukkuu vielä tunnin verran sielä, tai touhuaa lelujensa kanssa ennen kuin alkaa vikiseen.-ihanaa,saan nukkuu viikonloppuisin seitsemään saakka !

Äänestä

näillä konsteilla opetin omani:
- iltapäivätorkut lyhyet, sitten ohjelmaa koko illaksi... lenkkeilyä ja liikkumista. Mahdollisimman myöhään valvotat niin kyllä se siitä.
- ja toiseksi, aamulla kun koira herää niin sitkeästi vaan pysyt sängyssä. Korkeintaan veden vaihto ja paijaus, sitten vaan pomo takaisin maate. Koiran on opittava, että se ei määrää nousemisaikaa vaan sinä.
Aikaa ja kärsivällisyyttä vaatii vaan pikkuhiljaa hyvä tulee.

Äänestä

'-'

Äänestä

Voi sua reppanaa...Mä saan nukkua nykyään jopa seittemään, koira on 8 kk. Jos kuudelta yrittää tökkiä kuonolla, niin käännän vaan kylkeä, meillä herätään seittemältä ja sillä siisti! Eli anna sen vaan kylmästi kitajaa, käännä kylkeä ja jatka unia, kyllä se siitä rauhottuu ja aika pian tajuaa että sä nukut niin kauan kuin haluat...:)

Äänestä

meillä kotona 11vko rotikka tyttö ja nukkumis puoli menee niin että kun pentu aamulla rupee herättelee niin ei muuta kuin omalle paikalleen takasin maate ja vähän silityksiä päälle niin siellä pysyy niin kauan ennen kuin itse nousen. (oma paikka on aivan sängyn vieressä)

Äänestä
  • kiitos teille kaikille jotka annoitte vinkkejä nukumis pulmaan.emäntä kyllä kääntää kylkeä ja yrittää nukkua kun minä rapsutan sängyn reunaan,no ymmärrettävää eihän siinä kukaan nuku.kiitos vielä kerran

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ruben kirjoitti:

eikö kukaan anna vinkkiä miten nukkuisin pitempään kuin aamu neljään kyselee 10vko.biconin
pentu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu