Vanhalle pojalle on jo

tulossa ja siitä kerron sitten myöhemmin kun saan kokea poikuuteni menneen, kiitos kaikille jotka olivat avuksi, nimimerkki Vanha-Poika.
6387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Luultiin jo vehkeiden kuivuneen takamukseen kiinni.

Äänestä
  • ilman käyttöä kun kukaan ollut kyllästynyt niin paljoa itseensä, vanheneva vanheneva "Vanha-poika"

    Äänestä

"Vanha poika vaatii
Kirjoittanut: Vanha-Poika 2.9.2007 klo 11.15


Keskustele asiallisesti, Suomussalmen kunnasta ja elämästä Suomussalmella. "

Ei sillä ettet saa kirjoittaa mitä haluat, van kun lankaan menin, pahus, kun niin tolokkuna olit aluksi

Äänestä
  • Keskustelee asiallisesti, Suomussalmen kunnasta ja elämästä Suomussalmella.

    Täällä kun on puute jopa naisista, jotka kuuluvat, yhtä lailla, meidänkin käyttöön, kuin Helsingin herrojen käyttöön.

    Keskustelen niistä epäkohdista, jotka kulloinkin tulevat esille ihmisten keskusteluissa, jossa on jonkinlainen linkki Suomussalmelaisten arkeen.
    "Vanha-Poika"

    Äänestä

tytölle, pojalla vai lampaalle?

Äänestä
  • loppuiäksi ei tullut ees sormipillua, jota hajua tai makua, olisin säilytellyt pumpulissa, elämäni loppuiän Vanha-Poika.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vanha-Poika kirjoitti:

tulossa ja siitä kerron sitten myöhemmin kun saan kokea poikuuteni menneen, kiitos kaikille jotka olivat avuksi, nimimerkki Vanha-Poika.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu