Mitäs tämä nyt

2472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kainuulaista ahasmielisyyttä ja kateutta parhaimmillaan...heh..
Jos ei muut elämää haittaa, niin se on liiketoiminta.
Ahdistaa, kun joku takoo rahaa.

Äänestä
  • Tutkintapyynnön tekijällä voi tietty olla jokin kateusmotiivi, mutta samapa tuo jos lakia on rikottu ja yksi yrittäjä on saanut sillä tavalla etua kilpailijoihinsa nähden.

    Vituttaa nuo ABC:t muutenkin, kun niiden perustamisessa näyttää olevan taustalla ilmiselvää kunnallispoliittista kähmintää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sitten on kirjoitti:

näin sanoo kaleva

http://www.kaleva.fi/plus/juttu678552_page0.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu