Eli siis asunnon ostanut törkeään ylihintaan?Syynä tietysti usko ikuiseen NOUSUUN!Ja korkojen ei pitänyt nousta,kun olemme eu.ssa korot eivät voi nousta!Tämä tuulari logiikkaa!
Kuka kehtaa myöntää
Tehneensä lehmän kaupat?
81038
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
uuden ketjun samasta asiasta päivästä ja viikosta toiseen? Ymmärtäisin, jos toisit mielipiteesi ja näkemyksesi esiin kerran, kaksi tai kolme, mutta tämä jatkuva saman asian jankutus tuntuu jotenkin oudolta?
Taisit ostaa hiljattain 70-luvun neukkiksen lähiöstä törkeällä kuplahinnalla?
omakotitalossa, jonka velan maksoimme viidessä vuodessa pois, joten ihan ei veikkauksesi osunut kohdalleen. Mutta et vastannut kysymykseeni. :)
vuonna 1864 rakentamassamme jämerässä hirsitalossa nurkkakiviperustuksella!! Vaimollani lonkerot ja euriborit vahvassa nousssa!!
Mutta edelleen ihmettelen, mitä kaunaa joillakin on velallisia kohtaan. Meillä ei ole nyt velkaa, mutta en ymmärrä haukkua tai moittia muita sen takia. Olin velallinen aikanaan. Aika aikaa kutakin.
Yritän vain kysyä, mikä saa ihmisen kirjoittamaan noita katkeria aloituksia velallisia kohtaan, mutta vastausta ei kuulu...
Tänne kirjoittaa pää-asiassa ne, jotka ovat jättäneet ostamatta oikeaan aikaan oikealla hinnalla. (Ja sekös nyt kiukuttaa)
Sitten muutama sellainen, joka on ostanut oikeaan aikaan. (Ja sekös nyt naurattaa)
Kaiken kaikkiaan tuo kirjallinen jokeltelusi kuullostaa enempi tältä tuhnulogiikalta.
Taidat olla se sama (kirjoitusvirheistä, ajatuksen niukkuudesta, huonosti peitellystä katkeruudesta yms. päätellen) "tuhnukas", joka vuoden alussa kirjoitteli niitä nousukasviestejään?
Jotka sitten loppuivat tilastokeskuksen katsaukseen kuin kananlento. Sitten sama hömelö sitten itki myöhemmin palstalla, kun media antoi asioista ihan väärän kuvan.
Sangen säälittävä tapaus.
Onnksi ostin ajoissa. Nyt asunto kävi vakuudeksi, kun otin velkaa ja ostin työpaikkani osakkeet :)
"Nyt asunto kävi vakuudeksi, kun otin velkaa ja ostin työpaikkani osakkeet"
Ei aikaakaan kun putiikkisi on laskusuhdanteen myötä konkurssissa ja sinä perheinesi asutte veneen alla! Loistava sijoitus xD