kertokaa tarkasti ja hyvässä järjestyksessä miten pääsee ultimecian linnassa olevat hirviöt läpi ja myös missä järjestyksessä ne voimat otetaan ja kerro myös miten sen hullun loppuvastuksen pääsee läpi miten ukkojen ja akkojen pitäisi valmistautua ja voiko ultimecian linnassa herättää kun sguall teki kamikazen ja kuoli auttakaa!
final battle
Chocobo
2149
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tässä on kaikkien hirviöiden olinpaikat
Sphinxaur
Kun tulet linnaan niin aulassa portaiden päässä.
Tri-Point
Mene ovesta Sphinxauran takana ja rysähdät alas. Avaa lattialuukku ja siellä se on.
Trauma
Mene taidegalleriaan ja katso kaikkia tauluja. Vasemmalla seinällä on iso taulu ilman nimeä. Pistä siihen "Vividarium", "Intervigilium" ja "Viator" ja Trauma tulee paikalle.
Catoblepas
Mene suihkulähteelle, juoksentele sen ympärillä ja paina X:ä niin löytyy avain - Treasure Vault Key. Käänny vasemmalle siitä missä kohtasit Sphinxaran ja tulet jossain vaiheessa käytävään, jonka kuvakulma on hieman kallellaan. Vasemmalla seinustalla on ovi, johon avain käy. Avaa kaikki arkut ja kohtaat Catoblepaksen.
Krysta
Pistä toinen ryhmä siihen huoneeseen, jossa on luukku kellariin. Siellä on vaihtopiste, jätä joukko sinne. Toisella ryhmällä mene ovesta Sphinxauran kohtaamispaikan takana ja kulje kattokruunun yli, kattotasanteella on Krysta.
Red Giant
Kellarissa vasen ovi.
Gargantua
Kellarissa oikea ovi. Avain löytyy sillalta matkalla kellotorniin.
Tiamat
Kellotornissa, käytä kellon heiluria päästäksesi tornin toiselle puolelle. Tältä pystyi muistaakseni draw:maan Eden GF:n
Omega Weapon
Laita se ryhmä suihkulähteelle, jolla haluat Omegaa vastaan taistella ja mene toisella galleriaan. Huoneessa ennen taidegalleriaa on vasemmalla köysi. Vetäise siitä ja vaihda ryhmää, suihkulähteen luokse jätetyllä ryhmällä mene kappeliin ja Omega on siellä urkujen edessä.
________________________________________________
Jos Ultimecia tuntuu todella pahalta vastukselta kannattaa vaihtaa Lagunan pelikortti Heroihin. Totta kai voit herättää Squalin henkiin. Voit herätää sen henkiin kun kävelet vain ulos linnasta. Tietysti jos tapat hirviön ja haluat ottaa kyky listasta käyttöösi herättämisen.
Kaikki muut paitsi Draw kannattaa ottaa käyttöön. Paitsi tietysti jos jaksat tappaa Omegan saat kaikki kyvyt käyttöösi. Mutta Omega on vaikeampi kuin ultimecia.
Hei tee squalille lionheart miekka ja varaa jollekki tyypille paljon aura taikoja ja tee squaliin se aura taka ja voit tehä limitin.Yritä tehä paljon lion hearttia limittiä koska se tappaa omegan helposti.