Kortit myyntiin

Eli miten tulisi toimia kun olen maalannut akryylimaalilla kortteja, joista haluaisin tehdä mahdollisesti sarjan myyntiinkin? Mitä se tulisi kustantamaan ja missä mahdollisesti voisin korttisarjan teettää?
2303
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kirjapainoista voi kysyä tarjousta painatuksesta.
Kuvalaatan tekeminen kyllä maksaa jonkin verran, joten pienen sarjan teettäminen ei kannata.

Valokuvaliikkeissä voi teettää korttikokoisia kuvia, jos otat kuvat maalauksestasi.

Äänestä

Teetin lapseni vesivärityöstä kortteja Editan pikapainossa vuosi sitten ja hienoja tuli. En muista paljonki maksoi eli ilmeisesti ei kovin pajon kun on unohtunut.
Lähes kaikki pikapainot tekee tuommoisia töitä nykyään edullisesti digipainona.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuinka toimia? kirjoitti:

Eli miten tulisi toimia kun olen maalannut akryylimaalilla kortteja, joista haluaisin tehdä mahdollisesti sarjan myyntiinkin? Mitä se tulisi kustantamaan ja missä mahdollisesti voisin korttisarjan teettää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu