eli mielipiteitä.. kumpaan kannattais suunnistaa.. molemmat kuulostaa tosi mielenkiintosilta. ja mihin aikaan vuodesta olis parhaat säät?
intia vai thaimaa
vienovirve21
61373
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ehdottomasti Thaimaa!!!!! Kannattaa lähteä tammi-maaliskuussa niin aika varmasti pääset kuivin jaloin koko reissun, eli ei pelkoa sateista.
Jos Thaimaa ei ole ennestään tuttu, voisin melkein suositella jonkinlaista yhdistelmää, että käyt ensin Bangkokissa ja sitten johonkin rantakohteeseen. BKK:ssa hulppeat shoppausmahdollisuudet ja kaikki on todella HALPAA! Bangkokiinhan joko ihastuu tai vihastuu, me ihastuimme! :)
vastaus(vastauksia):
http://keskustelu.suomi24.fi/matkailu_show.fcgi?category=104&conference=1500000000000031&posting=22000000028514709
sillä eihän makuasioihin pidä puuttua ja fiksu käy molemmissa ja monesti. Nakkaa lanttia...
suosittelen intiaa! olin siellä viimevuonna marraskuussa ja rakastuin maahan heti. ihania ihmisiä ja todella, todella halpaa. ei paljoakaa turisteja.
Thaimaa on siisti, ihmiset ystävällisiä, sanoisin helpoksi kohteeksi. Intia on taas aidompi, ei ole länsimaalaisuus päässyt sitä pilaamaan. Siisteys toisin paikoin on vähän sitä sun tätä, mutta riippuu sekin asia siit, että missä liikut. Goa on hyvä kohden ensikertalaisel-
le. Meidän suosikkimme on Intia, olemme käyneet siellä jo kolme kertaa, etelästä pohjoiseen. Upea maa.
molemmat.talviaikana paras matkustusaika.thaimaa kannattaa valita jos on ensikertalainen ja on tarkka siisteydestä,muuten ei varmaan kumpikaan paikka tuota pettymystä