Onneksi

Kaikkein torvimmat valtaväestön edustajat on pysytelleet näppäimmistöstä pois...

Kysymykset; onko romaneilla tietokoneita on vähän yksinkertaista.
1195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

On todella törkeää, jos oletetaan ettei meillä ole tietokoneita? On meilläkin muutama ja omilla tuloilla hankittu, siis työllä. Voi että valkolaiset osaa olettaa vaikka mitä. Mutta suotakoon, me sivistämme itseämme ja tulemme olemaan hyviä heidän keskuudessa, eikö niin. Ollaan kohteliaita ja valistetaan tiedollinen ja taidollinen osaaminen, eikö?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mä vaan kirjoitti:

Kaikkein torvimmat valtaväestön edustajat on pysytelleet näppäimmistöstä pois...

Kysymykset; onko romaneilla tietokoneita on vähän yksinkertaista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu