Poikakaverini osti puhelimen dna-kaupasta ja myyjä lupasi krääsää ilmaiseksi (autolaturi, muistikortti, kotelo), jos hän vaihtaa liittymänsä dna:lle. Poikakaverini on sitoutunut liittymäänsä, joten minä vaihdoin omani sitten Dna:han´. En sitoutunut mihinkään, vaihtoehtona olisi ollut vuoden sitoumus, mutta en ottanut sitä. Nyt Telefinland antoi hyvän vastatarjouksen etten vaihtais sitä pois ja suostuin siihen eli minulle ei tulekaan dna:ta.
Nyt vähän vaivaa kun saatiin noita ilmaistavararoita, mutta operaattoreillahan on oikeus tehdä vastatarjous ja eihän nuo ilmaistavarat ole kalliita, kyllä ne on laskettu katteeseen, ei myyjä siinä häviölle jää. Mut.. En taida kyllä vähään aikaan kehata mennä kyseiseen liikkeeseen, myyjä kun oli oikein mukava. Mutta kilpailuttamisesta tässähän on kyse?!
Littymän vaihto -> ilmaiskrääsää
4
1152
Vastaukset
- Vaihtoa harkinnut
Niin, eli kuinka hyvän vastatarjouksen TeleFinland sulle teki? Itsekin olen hiukan harkinnut vaihtaa TeleFinlandilta pois, kun harmittaa se Loimaan asiakaspalveluhenkilöstön kohtelu.
- uuna
50% alennuksen 5kk:n kk-maksuista.
- Vaihtoa harkinnut
uuna kirjoitti:
50% alennuksen 5kk:n kk-maksuista.
Onko sulla joku puhepaketti, jolloin tuo on ihan oikeasti iso alennus? Mulla kun on se 0.66€ kuukausimaksu, niin silloin tuolla ei kyllä olisi juuri mitään merkitystä :)
- uuna
Vaihtoa harkinnut kirjoitti:
Onko sulla joku puhepaketti, jolloin tuo on ihan oikeasti iso alennus? Mulla kun on se 0.66€ kuukausimaksu, niin silloin tuolla ei kyllä olisi juuri mitään merkitystä :)
se pienempi puhepaketti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1134862Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293523No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452430- 501548
- 401413
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv231312- 141222
- 271108
- 1651089
Olen oikeasti aika mukava
Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.221027