Onko teillä kellään kokemusta? Meillä on 14 vuotias vanhaneiti joka on pienenä leikattu.Puolenvuoden ajan tämä Miuku on alkanut mouruaan ja naukumaan aivan koko ajan.Yöt ovat kamalia kun ei saa nukuttua,kun neiti päästelee sellaisia ääniä suustaan.Mitähän tämä voi olla? Miuku kyllä syö hyvin ja ihme kyllä nukkuessaan ei huuda.Jos joku teistä vaan tietäisi millä saisin huudot loppumaan,tai ees vähenemään ja kertoisi asian minulle.olisin iki onnellinen.
Huutava kissa
Rudolf
5546
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
dementia iskenyt..
voi olla dementia tai kipuilee jostain, käyttäkää lääkärissä tuon ikäisellä voi olla jo vaikka mitä. jos ei lääkäri muuta vikaa löydä, rauhoittavat voi auttaa.
Noin vanha kissa olisi hyvä käyttää lääkärissä.
Saattaa olla kuulo huonontunut tai dementia tai joku vaiva,sairaus jota ette itse huomaa.
Ehkä se yrittää kertoa teille jotain.
Esim. hammassärky,sydänvika ja paljon muita mahdollisuuksia joita itse on vaikea huomata.
Suosittelen vanhan kissan käyttämistä vuositarkastuksessa se on hyvä palvelu vanhalle ystävälle.
Teille kaikille vastauksista.Tilaamme ajan ensitilassa.Olemme kyllä käyttäneet Miukua vuosittain tarkastuksessa,mutta emme vielä tänä vuonna.Ei tosiaan meille tullut mieleem esim dementia eikä oiken muukaan sairaus,kun kissa voi hyvin ja ruokakin maistuu vähän liikaakin.Taas olen tyytyväinen kun sain teiltä apua ja vastauksia.Miuku kiittää teitä myös!
Kertoileppa sitten tuloksia ^^