Maceio

bcgfhzdt

...mitä Maceiossa on nähtävää/tekemistä tai sen lähiseuduilla,luonto,harrastukset,nähtävyydet?.Vähän arveluttaa koko mesta,onko se "vain" biitsejä ja yöelämää ja hyvää ruokaa?

1

686

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rauhallista

      Nähtävää ei paljon ole ja parhaat rannat löytyvät ulkopuolelta. Kannattaa ottaa paikallinen retki upeille puhtaille rannoille.

      Yöelämääkään Maceiossa ei ole paljonkaan ko kylän kokoon nähden (n.800 000 as). Hyvää ruokaa saa kyllä joka paikasta ja paljon ja biitsiä riittää (vesi likaista), joten jos jotain aktiivilomaa etsitte niin jonnekin muualle kannattaa mennä.

      Joutilaalle naustiskelijalle Maceio sen sijaan on oikein hyvä kohde. Hermolepoa ja rentoa fiilistä. Turvallinen kohde johonkin Rioon tai Sao paoloon ja ilmeisesti Fortalezaankin nähden.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      35
      3915
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      137
      2533
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      77
      2097
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      20
      1658
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      78
      1636
    6. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      60
      1382
    7. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      79
      1311
    8. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      67
      1290
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      74
      1266
    10. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      6
      1249
    Aihe