VOI VITTU!
Taas tollasta
41553
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Helvetin kova rangaistus, linnatuomion jälkeen potku perseeseen ja takaisin kotimaahansa (käydään siellä sotaa tai ei). Kaikki tuollaiset kuvotukset helvettiin täältä. Tämä tuskin on sitä työvoimaa, jota Suomi niin helvetin kipeästi tarvitsee tulevaisuudessa?
Silti tulijoita halutaan lisää, ja nimenomaan naisten toimesta. Näihin uutisiin ja joillekin valitettvan todellisiin tapauksiin on vaan totuttava, vaikka kaikkea ei lehdissä kerrotakaan.Helsingin sanomat ja Kaleva (esim Raision joukkoraiskaus viimeviikolla)ainakin ovat jo lopettaneet maahanmuuttajien tekemien seksuaalirikosten uutisoinnin. Tämä on monelle suvaitsevaiselle varmasti iloinen asia, sillä heille
suvaitseminen ja sen antaman tunteet itsestään ovat tärkeämpiä kuin erilaisisa ihmisistä koostuva ja toimiva yhteiskunta.
naisen sukupuolielimen kansanomaista nimeä.
että meillä on omastatakaakin raiskaajia. Mitäs me niille tehtäis? Ongelma kokonaisuudessa on hirvittävä!
Meidän "omista" raiskaajistamme sanotaan, että ne ovat sairaita yksilöitä (voi raasuja). Ulkomaalaisista raiskaajista sanotaan, että he ovat kulttuurinsa uhreja. Yhtä kaikki; naiset ja lapset sukupuoleen katsomatta ovat kärsivä osapuoli. (Suomen lainsäädäntöhän ei tunne semmoista asiaa kuin, että nainen raiskaisi pojan/miehen. Milloinkohan tämä seikka rupeaa karmimaan selkäpiitämme.)
Tällä sivustolla on ollut luvattoman paljon aloituksia joissa ihannoidaan raiskaamista ja siinä mielessä myös kannustetaan raiskaamaan naisia. Ongelmasta nimeltä raiskaus ja muu sukupuolinen väkivalta on voitava keskustella ja keskustelua on tuskin koskaan liikaa, mutta nuo raiskausta ihannoivat aloitukset pitäisi heti yhteisvoimin nuijia maanrakoon. Vaikka olisihan se hienoa jos edes jokunen raiskaaja jäisi näilläkin palstoilla rehenneltyään kiinni teostaan.