vuosittainen jäsenmaksu/macbook

jos ostaa mac läppäri, onx siinä joku vuosimaksu tai lisenssi maksu. Ja mikä toi .mac tunnus on? onks pakko sen hankkia? kiitti etukäteen
3664
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mac-läppärissä vuosimaksua tai lisenssimaksua? No ei taatusti! Mistä tommosta kehitit?:D

.mac-tunnusta ei ole pakko hankkia, mullakaan ei ole kun se ei mulle olisi hintansa arvoinen. Siinähän on joku 99 euron vuosimaksu.

Äänestä
  • .mac sähköpostin hankkimista. Hommaan sisältyy back-up, 10 G kovalevytilaa, käyttöohjevideoita, jäsentarjouksia jne.

    Ainakin ilmainen jäsenyysaika kannattaa kokeilla vaikkei siinä saakaan kaikkia rahalla myytäviä ominaisuuksia käyttöönsä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


minna_____87 kirjoitti:

jos ostaa mac läppäri, onx siinä joku vuosimaksu tai lisenssi maksu. Ja mikä toi .mac tunnus on? onks pakko sen hankkia? kiitti etukäteen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu