tarjouspyynnöstä

Alkaakohan talotoimittaja tekemään meille tarjousta kahdesta niiden eri talosta. Toisessa on vähän enemmän neliöitä ja otetaan ennemmin se jos hinta ei nouse liian suureksi?
3539
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olisi aika ihme jos ei tekisi. Talotoimittajaltahan se on pois, jos ei tee.

Äänestä

meillä oli oma suunnitelma jolla haimme pääasiassa tarjouksia, mutta sitten vaimoni innostui yhdestä valmiista pohjasta, kun kävimme taloesittelyssä katsomassa kyseistä luomusta... joten näin pyysimme sitten saada tarjouksen molemmista...

Äänestä

Miksi ei?? Outo kysymys.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hente123 kirjoitti:

Alkaakohan talotoimittaja tekemään meille tarjousta kahdesta niiden eri talosta. Toisessa on vähän enemmän neliöitä ja otetaan ennemmin se jos hinta ei nouse liian suureksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu