Hotelli Sliema Chalet

snorklaaja

Onko kellään kokemusta Hotelli Sliema Chaletista?

6

1260

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • käyty

      Riippuu vähän millaseen tasoon oot tottunu? Hotelli oli vanha, huoneet kosteita ja haisevia. Mutta luulen, että muut saman tasoset on Maltalla juuri tuolaisia. Palvelu oli ilmeetöntä, mutta ok. Aamiainen niukka. Sijainti merta vastapäätä, kivikkoinen ranta, lokakuussa oli jo beach "kiinni". Hotellista melko lyhyt matka ostoskaduille. Jos haluat enemmän mukavuutta tai edes Suomen kaupuinkihotellien tasoa, niin ota parempitasonen hotelli, ainakin 4 tähteä, jos siellä semmonen luokitus.
      Mukavaa matkaa!

      • kelvollinen.

        Sijainti hyvä. Tyypillistä maltalaista henkilökuntaa. Siisti. Eikä ainakaan minun huoneeni haisenut, ilmastointi pelasi. Meri-ilmastossa lämpö päälle syysaikana.


    • agee81

      Ihan asiallinen keskitason hotelli. FFF on ilmoitettu, mutta tostakin vois yhden tiputtaa. Siistiä on, siivooja käy joka päivä. Puolihoidolla illallinen ja aamiainen hotellin ravintolassa, jossa ruuan taso ei kieltä vienyt valitettavasti mennessään. Aamiaisella paahtoleipää, sämpylöitä, makkaraa (kahta lajia), juustoa, muroja, mehua, kahvia ja sitten joskus harvoin oli edelliseltä illalliselta ylijääneitä hedelmiä. Illallisella oli jokaisessa (alkuruoka, pääruoka, jälkiruoka) kaksi vaihtoehtoa. Alkuruuissa oli joko keitto tai Antipasto, mihin oli tungettu kaikki välimeren herkut sekaisin. Ei ollut hyvää. Pääruokana oli aina joko kalaa tai sitten jotain muuta mikä oli aina paistettu. Jälkiruokana pääsääntöisesti jätskiä (vanilija) tai "fresh fruits" joka käsitti edelliseltä aamiaiselta ylijääneitä hedelmiä. Henkilökunta asiallista.

      • niitä

        hedelmiä kukaan koskaan ;)

        Itse joskus kesäkuumalla nostin aamisnoutopöydässä omenaa vaan laitoin sen nopeasti takaisin. Melkoinen eläintarha ompun alla....


    • onko mitään

      Millainen paikka on Sliema ?

      Onko mitään tekemistä ja mitä nähtävyyksiä kannattaa kaydä katsomassa ?

      • on niin

        pieni, jotta koko paikka jo itsessään nähtävyys!! Sliemassa löytyy kyllä tekevälle puuhaa, riippuu ihan siitä mitä haluat tehdä. Valetta muutaman minuutin lauttamatkan päässä.
        Gozolla kannattaa ehdottomasti piipahtaa edes yhdeksi päiväksi. www.visitmalta.com


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      58
      4628
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      158
      4229
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3862
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      125
      3820
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      47
      3658
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      79
      3478
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      98
      3031
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2885
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2706
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      15
      2430
    Aihe