Suomen koiratappeludokumentissakin esiintynyt "eläintenpuolustaja" Stephen Philpott on nyt itse syytettynä eläinrääkkäyksestä!!!
Herrahan toimii Irlantilaisessa eläintensuojelujärjestössä (USPCA) yhtenä puheenjohtajista ja haluaa kaikki eurooppalaiset maat tyhjäksi pitbulleista!Tämän artikkelin löydettyäni tajusin ottaa vaaleanpunaiset lasit silmiltäni ja katsoa maailmaa hieman avoimemmin (eli suomeksi sanottuna kaikki ei ole niin mustavalkoista kuin näyttää)
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/northern_ireland/6979434.stm
Herrahan toimii Irlantilaisessa eläintensuojelujärjestössä (USPCA) yhtenä puheenjohtajista ja haluaa kaikki eurooppalaiset maat tyhjäksi pitbulleista!Tämän artikkelin löydettyäni tajusin ottaa vaaleanpunaiset lasit silmiltäni ja katsoa maailmaa hieman avoimemmin (eli suomeksi sanottuna kaikki ei ole niin mustavalkoista kuin näyttää)
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/northern_ireland/6979434.stm
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei Helvetti...aikamoinen juttu...toivottavsti toi äijä nyt sit saa fudut koko järjestöstä!!!
*SANATON*
Taidat itse puoltaa koiratappeluita ja ehkä omistat taistelukoiran, kun noin hanakasti olet asiaa esittelemässä.
KAIKKI eläinrääkkääjät vastuuseen teoistaan ja tuomiot kovemmiksi, mutta ensin kunnon todisteet ennen kuin ketään julistetaan syylliseksi.
KYLLÄ, minulla on pitbull, mutta en millään tavalla hyväksy eläinrääkkäystä!..Enkä hyväksy koiratappeluja...!!!!
Ja sehän varmaan todistaa eläinsuojelijoiden rääkänneen koiria, jos tällaista väittää henkilö, joilta koirat on takavarikoitu? Aivan kuin eläinsuojelujärjestöt olisi perustettu siksi, että niissä voitaisiin rääkätä eläimiä tai hyökätä tiettyjen rotujen kimppuun!
Kannattaisi hieman käyttää logiikkaa ja lähdekritiikkiä, ennen kuin syyttää ketään eläinrääkkäyksestä. Myös tuo vouhkaaminen pibullien vihaamisesta kuulostaa lievästi sanoen tekopyhältä, sillä rodun huono maine ei ole eläinsuojelijoiden vaan tasan pitbull-harrastajien itsensä syytä. Eläinsuojelujärjestöillä on kaikkein viimeksi ennakkoluuloja mitään koirarotua kohtaan, mutta taistelurotujen kasvattajia kohtaan sitäkin enemmän.
Eniten eläinsuojelujärjestöjä juuri haukkuvat taistelua "harrastavat" eläinrääkkääjät, kuten Dun**lit, jotka myivät sivujensa kautta mm. paitoja, joissa haluttiin yhdysvaltalainen eläinsuojelujärjestö dead or alive, alive yliviivattuna,
koska POLIISI ja tämä järjestö yhdessä olivat takavarikoineet tunnetulta Louisianalaiselta taistelukoiratehtailijalta, ja tappelukoirien kummisedäksi tituleeratulta mieheltä, herra BOURDEAUX:ilta, kymmeniä ketjuihin (KUTEN DUNKE*EILLAKIN) kahlehdittuja,
arpisia ja vammautuneita, osa hyvin ahdistuneita ja ihmisaggressiivisia, varmasti hirvittävien kipujen seurauksena, pittbulleja.
Netistä löydätte tietoa tuostakin Dun**leiden tempauksesta, ja ihan oikeasti, kun vähän luette esim. SATHY:n palstaa, siellä haukutaan ELÄINSUOJELUJÄRJESTÖN rääkänneen yhtä Dun**leilta ostettua koiraa,
kun se oli otettu huostaan joiltain rikollisilta, niin, jokainen voi päätellä onko se vahingossa rikollisille myyty, niin kuin rouva Du**el väittää foorumilla, että heillä lukee papereissä koiraa myydessä että ei saa käyttää laittomuuksiin, mutta tappelupiireissä ulkomailla heidän kenneli tunnetaan juuri siitä, että sieltä saa! Niin kaksinaamaista että oksettaa.
Eli Du**lit väittävät että eläinsuojelujärjestöt olivat rääkänneet heidän koiraansa, se oli otettu ihan kunnolliselta ihmiseltä pois (varmaan heidän kaverinsa...) ja muutenkin he yrittävät sumuttaa ihmisiä uskomaan että eläinsuojelujärjestöt ja media ovat keksineet KAIKEN saadakseen pitit hävitettyä, kaiken sumutuksen syy on saada heidät, todelliset syylliset, piilotettua.
Koko SATHY:n sivusto on yhtä sumutusta, kuin Hitlerin Saksassa, eli kaikki käännetään päälaelleen, kaikki muut ovat syyllisiä pittien huonoon maineeseen paitsi heidän omat piirinsä, vaikka on julkinen salaisuus että pittipiireissä iso osa harrastajista haluaa koiransa olevan GAMEBREED,
EIKÄ ne W ja L tulokset sukutaulussa ole viime vuosisadalta, löytyy ihan tällä hetkellä elävien koirien, Du**eleiden kennelin koirilta melkein kaikilta.
Miksi näihin juttuihin aina vedetään mukaan D**kelit?..Eihän tämä juttu ainakaan minun mielestäni koske heitä yhtään..!
Ainakin minun mielestäni lukemani bbc:n tiedote stephenistä ei liity mitenkään suomalaisiin..ehkä tuon linkin laittaja on vaan halunnut näyttää ettei kaikki ole aina sitä miltä se näyttää...ainakin minä pystyn ajattelemaan jutun erillísenä asiana!!!Minulle lukemastani jutusta tuli mieleen se, että minä en ainakaan usko mitään (ja tällä tarkoitan nyt suomalaisia dokkarissa olleita)ennen kuin kaikki on oikeudessa TODISTETTU tapahtuneen!!!Onneksi en ole menettänyt maalaisjärkeäni (mutta muilta se tuntuu unohtuneen)!!!
JA SEURAAVAKSI ILMOITAN ETTÄ MINÄ EN HYVÄKSY KOIRATAPPELUITA..koska kuitenkin joku alkaisi niin väittämään... kysymys nyt on vain järjen käytöstä=)
itselle parhaiten totuudeksi sopii, valitettavasti.
Joo, tää on kauhea BBCn salaliitto suomalaisia ja heidän bittisbullejaan kohtaan.
Kauhea BBC houkutteli suomalaiset kutsumaan itsensä tänne -koiratappelua katsomaan ja sen jälkeen ne manipuloivat suomalaiset -laittamaan koiransa tappelukehään ja sitten ne vielä ohjailivat suomalaiset -ohjeistamaaan itseään koiran laittomassa kuljettamisessa englantiin ja vielä lopuksi -kaikki hirvittävät myyntipuheet, jotka koskivat tuota koiraa ja sen tappelutaitoja ym. BBC laittoi/hypnotisoi myyjän puhumaan nauhalle, siis ihan oveluudella ja juonittelulla. AI KAMALA SENTÄÄN,OIVOIVOI JA AIJAIJAAA -on taas pientä ihmistä petetty.
Onneksi kohta tulee noi oikeudenkäynnit (koiratappelu) ja saadaan vihdoin TOTUUS esille...
Tämäkin v*tun palsta on ollut niin paljon valhetta täynnä että teen pian lakiehdotuksen siitä että tämä palsta poistetaan kokonaan käytöstä...
Täällä jokainen selittää hampaat irvessä miten asia on, mutta itse onneksi läheltä seuranneena tapahtumia, tiedän miten asiat oikeasti ovat...
Tulette yllättymään, lupaan sen!!!!