Onko mahdollista saada tuohon neliö hintaan avaimetkäteen taloa muilta kuin älvsbyltä? Ja laittakaas firmoja keneltä kannattaa kysyä tarjousta.
1250e/neliö
aska3545
31429
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tarkoitatko kerros- vai asuinneliöitä? Minkä kokoisesta talosta olet kiinnostunut?
ValmisKastelli pääsee aika lähelle 1320e m2. Ja materiaalit sekä laatu on ihan eri luokkaa kuin Älvsby.
keskenään. Miksi toisen halpalaatu olisi sen parempaa kuin toisen .... jopa sellaisen jonka "ostomäärät" tuotteisiinsa ovat 3-4 kertaiset. Vahvemmalla on tuo suuria määriä vuosittain ostava hinta-laatusuhteen kanssa. Se onkin taas eri juttu mitä eri ihmiset arvostavat laatuna. Onko esim. halvin mahdollinen käytettävä laminaatti itse asiassa sen "laadukkaampaa" kuin esim. muovimatto. Myös erilaisten toteutusten laadukkuus on enemmänkin tottumuskysymyksiä.
Huippulaatua on kuitenkin aivan turha noilla hinnoilla odottaa, se on kertakaikkiaan mahdottomuus. Laatumateriaalit ja - ja työ tulevat maksamaan huomattavasti enemmän kuin tuollaisia neliöhintoja. Molemmilla siis mennään taatusti siitä mistä aita on matalin. Se ei haittaa kun sen tietää ja ymmärtää, se vaan on tosiasia.