Mitä kokemuksia voisi olla teillä, jotka ette ole koskaan paluumuuttaneet Suomeen saati sitten koskaan edes muuttaneet pois Suomesta? Uskomatonta "pysykää poissa"-kommentointitarvetta sisäsiittoisilta ja luonnevikaisilta suomalaisilta. Pysykää poissa tältä palstalta!
Pysykää poissa - palstalta
8
2725
Vastaukset
- kyllä osaa,
juroudestaan ja tuppisuunakin puhua asioista, joista hänellä ei ole aavistustakaan.
Kun ajatus kulkee näin:"Asiasta en ymmärrä mitää, mutta olen sitä vastaan".
Uskon kuitenkin etteivät kaikki tuohon suuntaan
kirjoittelevat ole niin pöljiä kuin antavat
ymmärtää, vaan joillakin on vain hillitön halu provosoida toisten aloituksia ja mielipiteitä.
Useat saattavat omasta mielestään jopa olla tavattoman vitsikkäitäkin.
Juuri Suomesta, kahden viikon lomalta palanneena, voin todeta: On ihmeen hyvä kotiin tulla taas!- Suomalaiset mietoja?
Hyvä oli näkökanta ja pitää paikkansa.
Paitsi että jotkut muut kansallisuudet ovat vielä parempia puhumaan ja arvostelemaan asioita, joista eivät tiedä yhtikas mitään!
Antakaapa esimerkkejä!
- Ikityötön
Kyllä moni ikänsä Suomessa asunut suomalainen tietää nykyään todellisuuden esimerkiksi tämän maan "työvoimapulasta" ja erinomaisuudesta muihin maihin verrattuna. Se hyvä puoli tässä maassa kyllä on, että netin ja sen laajan levikin ansiosta ei pystytä pimittämään asioita niin kuin joskus ennen. Paitsi Stasi-lista, joka pimitetään.
- kaukana kotoa
Minun mielestäni on hyvä, että kaikki halukkaat kirjoittelevat omia mielipiteitään Suomesta. Lukija voi valikoida mitä lukee. Itse luen kaiken, mutta en anna liiallisen negatiivisuuden ärsyttää tai vaikuttaa omaan mielipiteeseeni. Mukava vain tietää mitä ihmisten päässä pyörii.
- sukua
kaikkien kanssa on tällä palstalla jos huvittaa.
Sinä et täällä määräile!!!!!- muuttohaukka
Mutta lukekaa ensin tuolta palstan otsikosta kenelle tämä palsta on tarkoitettu: "Oletko muuttanut tai muuttamassa takaisin Suomeen? Keskustele paluumuuttoon liittyvistä ongelmista, ajatuksista ja kokemuksista". Eli suvulla ei vielä saavuteta syytä kommentoimiseen.
- Lapatti
muuttohaukka kirjoitti:
Mutta lukekaa ensin tuolta palstan otsikosta kenelle tämä palsta on tarkoitettu: "Oletko muuttanut tai muuttamassa takaisin Suomeen? Keskustele paluumuuttoon liittyvistä ongelmista, ajatuksista ja kokemuksista". Eli suvulla ei vielä saavuteta syytä kommentoimiseen.
Itse olet tuolla ylempänä kertomassa eläkkeistä ja alkoholiongelmaisista. Mitä tekemistä silla on paluumuuton kanssa? Joten älä nyt heittäydy pikkumaiseksi.
- putkiaivot tuottavat
muuttohaukka kirjoitti:
Mutta lukekaa ensin tuolta palstan otsikosta kenelle tämä palsta on tarkoitettu: "Oletko muuttanut tai muuttamassa takaisin Suomeen? Keskustele paluumuuttoon liittyvistä ongelmista, ajatuksista ja kokemuksista". Eli suvulla ei vielä saavuteta syytä kommentoimiseen.
sulla!!!!!!!!!!!!!!kummaa näkemystä
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513655Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1142600Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5972312Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192046KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar781857Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431688- 201658
Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1421602Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?951469- 281466