Olen tulossa perjantaina Kapakanmäkeen tansseihin ja kysynkin, haetaanko siellä outoja tyttöjä tanssimaan? Oanssitaitoni ok. Helppo tunnistaa punaisesta hameesta, mustasta topista ja lyhyistä ruskeista hiuksista. Sii käykö oudolla flaxi?
Käykö flaxi?
Hanne
92127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sinut rivistä. Oletus on, että paljon tulee porukkaa hyvien esiintyjien perässä.
...siitä, miten paljon tuttuja kenellekin sinne nyt tulee.
Veikkaan, että varsin paljon tulee. Niinpä me vakikävijät keskitymme niihin parhaiten tuntemiimme (parhaiksi kokemiimme), sillä emme ehdi edes kaikkia heitä hakemaan illan aikana.
Ne miehet, joilla tuttuja on vähemmän, havaitsevat kyllä ilmi selvästi tanssitaitoisen naisen ja hakevat, jos ehtivät.
Jos katsot olevasi erityisen hyvä tanssija, kannattaa sinun hakeutua varsinaisen rivistön taakse, sinne peilien eteen. Sieltä kuoritaan kerma.
siellä naistenrivissä seisoo? Itse olen vasta 22v. ja luulen olevani nuorimmasta päästä. Onko näin?
...kokemuksenikin perusteella voin väittää, että kaikkein nuorin et ole, mutta teitä alle 25-vuotiaita siellä naistenrivistössä tullee olemaan vain vähän toistakymmentä.
Vanhimmat (niin miehet kuin naisetkin) ovat ilmeisesti nytkin, kuten aina jokseenkin seitsemänkymmenen korvilla.
Tanssijoiden keski-ikä asettunee jonnekin neljänkympin paikkeille.
Tanssimiehistä tuskin montakaan alle 25-vuotiasta löytyy, mutta alle kolmekymppisiä jo sentään muutama.
Kyllä ne kolme-neljäkymppisetkin sedät ihan kelvollisia tanssittajia ovat.
neuvoistasi. Yritän kysellä rivissä, jos joku sinut tuntee ja voin hyökätä hakemaan :))
Kiitos kaikille ihanille ja niin uteliaille miehille, jotka minut veivät tanssitaivaaseen perjantain tansseissa! Tulen vastakin käymään!
osaa kirjoittaakkaan vaan älykkäillä fiksuilla kirjoitustaitoisilla käy flaksi ovat keskimääräistä parempaa kansan osaa jotenka he myäs osaavat tannssia ja kirjoittaa paremmin , sulla ei käy flaksi
Tuolla omalla kirjoitustaidollasi ei kyllä kannattaisi muiden kirjoituksia lainkaan kommentoida.
Ehkä hän kommentoikin kokemuksen syvällä rintaäänellä... :D