Elikkäs mul on Sonyn Cyber-Shot DSC-F717 Digi-kamera.
Mul ois semmonen ongelma, että kun käynnistän ton kameran ni näytöön tulee semmone paksu puna-valkone viiva ja muuten iha musta?
Kokeilin ton kameran akkua ja muistikorttia toisessa samanlaisessa kamerassa ja toimi hyvin et vika ei ainakaa oo niissä.
Tietääkö joku missä vika voisi olla?
Cyber-shot
4
1184
Vastaukset
- tällainen kuin kuvassa oike...
Käsitin että jos sinulla on tällainen vika Sony korjaa kamerasi veloituksetta kunhan otat yhteyttä ennen 2. lokakuuta 2007! Näitähän on ollut tosi paljon Sonyn kameroissa!
http://esupport.sony.com/US/perl/news-item.pl?mdl=DSCF717&news_id=118 - heti huoltoon!
taitaa olla tuo valmistusvika jonka maahantuoja korjauttaa ILMAISEKSI
en löytänyt tähän hätään suomen maahantuojalta linkkiä, vain tämä:
http://forums.techguy.org/digital-photography-imaging/545659-sony-f717-camera-problem.html
maahantuojan huolto on muistaakseni Hyvinkäällä, josta kamera lähetetään Ranskaan korjaukseen. - vikoja paljon
http://www.citynews.ca/news/news_5559.aspx
http://www.digitalworldtokyo.com/index.php/digital_tokyo/articles/more_problems_for_sony_digital_camera_recalls_now/
tällaiset linkit onnistuinlöytämään, en heti menis ostamaan sonyn kameraa, vaikka kelloradio saattaiskin toimia.... maahantuojan sivulta en löydä mitään aiheesta...- ei sanottavaa
sony.fi -sivuston vasemmassa alareunassa on linkki: asiakastuki, sieltä kun valitsee Sonyn huoltotiedotteet avautuu sivu, jossa sanotaan näin -selvällä suomenkielellä-:
Etsitk?nylta jotain?
Olemme pahoillamme, mutta hakumme ei l?nyt etsim䤮ne Sonyn sivua. Voit kokeilla hakua uudelleen, tai klikkaamalla t䳴䠰䤳et Sonyn viihde-elektroniikan maailmaan! Click here!
että se siitä kuluttajien huomioimisesta kaupanteon jälkeen, kunhan tavara saadaan myytyä! takuu loppuu kun perävalo katoaa -on sonyn motto!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.71016Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979