Cyber-shot

DSC-F717

Elikkäs mul on Sonyn Cyber-Shot DSC-F717 Digi-kamera.

Mul ois semmonen ongelma, että kun käynnistän ton kameran ni näytöön tulee semmone paksu puna-valkone viiva ja muuten iha musta?

Kokeilin ton kameran akkua ja muistikorttia toisessa samanlaisessa kamerassa ja toimi hyvin et vika ei ainakaa oo niissä.

Tietääkö joku missä vika voisi olla?

4

1179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tällainen kuin kuvassa oike...
    • heti huoltoon!
    • vikoja paljon
      • ei sanottavaa

        sony.fi -sivuston vasemmassa alareunassa on linkki: asiakastuki, sieltä kun valitsee Sonyn huoltotiedotteet avautuu sivu, jossa sanotaan näin -selvällä suomenkielellä-:

        Etsitk?nylta jotain?

        Olemme pahoillamme, mutta hakumme ei l?nyt etsim䤮ne Sonyn sivua. Voit kokeilla hakua uudelleen, tai klikkaamalla t䳴䠰䤳et Sonyn viihde-elektroniikan maailmaan! Click here!

        että se siitä kuluttajien huomioimisesta kaupanteon jälkeen, kunhan tavara saadaan myytyä! takuu loppuu kun perävalo katoaa -on sonyn motto!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      267
      17532
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      187
      12454
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      73
      6202
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      32
      5100
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      75
      5029
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      54
      4162
    7. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      51
      3753
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      100
      3692
    9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      62
      3286
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3149
    Aihe