**tää nyt ei oo sit mikää vitsi**..
mut ois kiva tietää et mix blondeja pietään tyhminä ja kerrotaan kaikenmaailman vitsejä.. eikä vaik pruneteista..
**oon kyl itekki blondi.. ja vitsit on kyl hauskoja.. ** mut toi ei sit liittyny tähä!..
mix?
6
1212
Vastaukset
- blondi
no mä en ymmärrä, mix blondei aina morkataan..??
oon ite aito blondi ja saan kuulla hirmu usein kaiken maailman blondi vitsejä.. rupee pikkuhiljaa tympii kun aina kuuluu "blondi!" mut ihan miten vaa.. kyllähän niihin tietty tottuu ja ei pidä ottaa nii vakavasti..:)
ei kaikki blondit oo tyhmiä..itestäni en kyllä olis nii varma..;P - Janne
Yleensä kai pahimmat seksipommit ovat blondeja ja heidän päissään ei luulla olevan mitään muuta kuin seksiä ja siihen liittyviä asioita. Täten he ovat joidenkin mielestä tyhmiä ja typeriä!
- no..
nii.. no onnex se ei sentää piä paikkaansa.. :))
tai ainakaa kaikkienkohalla.. - blondi myös
Eli siis... Olen blondi.Pitkät, vaaleat, luonnonkiharat hiukset... Siniset silmät vielä puuttuis, niin ensivaikutelma ois täydellinen.
Teräksenharmaat silmät. Uskokaa tai älkää, niin monet "blondi huomauttelut" ovat tukahtuneet muninaksi, kun neiti blondi tuijottaa toista hetken ilmeettömästi silmiin.
Blondivitsit on vitseinä hauskoja, kunhan niitä ei nyt kohdista tiettyihin henkillöihin (ainakaan minuun) tai sitten yleistä, tyyliin "kaikki blondit on älyvapaita".
Niin, että seuraavan kerran kun aiotte soveltaa jotain blondivitsiä johonkuhun blondiin, niin miettikää, onko se loukkaava (!! siis loukkaava, sillä sellaisiakin olen täältä lukenut) ennen kuin avaatte suunne, sillä jotkut loukkaantuvat pienestäkin, enkä usko että te sitä ainakkan läheistenne kohdalla tarkoititte... - homopoika
blondi myös kirjoitti:
Eli siis... Olen blondi.Pitkät, vaaleat, luonnonkiharat hiukset... Siniset silmät vielä puuttuis, niin ensivaikutelma ois täydellinen.
Teräksenharmaat silmät. Uskokaa tai älkää, niin monet "blondi huomauttelut" ovat tukahtuneet muninaksi, kun neiti blondi tuijottaa toista hetken ilmeettömästi silmiin.
Blondivitsit on vitseinä hauskoja, kunhan niitä ei nyt kohdista tiettyihin henkillöihin (ainakaan minuun) tai sitten yleistä, tyyliin "kaikki blondit on älyvapaita".
Niin, että seuraavan kerran kun aiotte soveltaa jotain blondivitsiä johonkuhun blondiin, niin miettikää, onko se loukkaava (!! siis loukkaava, sillä sellaisiakin olen täältä lukenut) ennen kuin avaatte suunne, sillä jotkut loukkaantuvat pienestäkin, enkä usko että te sitä ainakkan läheistenne kohdalla tarkoititte...olet todellakin blondi.. sait mielestäsi älyllisen keskustelun blondivitseistä ja se vaatii jo suurinta tyhmyyttä. Ei silti yleistetä. Ei ne muut välttämättä ole yhtä tyhmiä...
- blondi
Vai että oot sitä mieltä blondeista.. Selitystä sille miks seksipommit on blondeja, en keksi.. mut tuskin se hiustenväriä katsoo, mitä päässä liikkuu..ehkä.. Mut osaa tummatkin olla semmosii..
(kokemusta)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943749Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512632- 1561314
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151230Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741200Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101139- 46924
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019910- 40835
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt205760