Sumiainen Keski-Suomessa on suomen ja maailman kaunein paikka! Kirkonkylä on kuin satukirjasta ja järviä riittää silmän kantamattomiin.. Siellä on myös uskomattoman hieno leirintäalue ja paljon upeita hiekkarantoja missä uida.. :) Kannattaa käydä!
Sumiainen
11
3803
Vastaukset
- Aasipolku
Ei kannata markkinoida ja puliveivata, sillä teille tulee semmoset joilla on ketunhäntiä kainalossa, siinä se sitten on erinomaisuutenne.
Kun puhutaan vaan miten on hyvin ja kaikki on täällä parasta, sitä nopeammin menette alamäkeen (Pelimaa takuumiehet), ne jepet sen teille kyllä selvittää ja kirkossa kuuluttaa, että mikä on syrjäläisten asema, etenkin sellaisessa maaseutukunnassa mistä on tullut kaupunkiliitoksen kylkiäinen, siitä hyvä esimerkki teille on autioituvasta entisestä maaseudusta, käykää Saarijärvellä etenkin sen sivukylillä, siellä näette mitä on maaseudun nälkä.
Häkkilä Hirvaanmäki, on kuin Sumiaisten kuolleet kyläkunnat Haapakylä-Rautionmäki)...kadonneet on asukkaat tai kuolleet on kaikki.- Anonyymi
Onpas sinulla vittumainen asenne seutua kohtaan.
- Arijoutsen
Niin, "Upeaa", ylistäen kehuu piilomainoksena omaa yritystoimintaa, hävetkää!.
Sumiainen on liittynyt äskettäin ilmeisesti, tietääkseni Äänekosken kaupunkiin, joten ymmärtänette, etenkään piilomarkkinoinnissa ei ole asiallista enää mainostaa "Upeaa erinomaista Kirkonkylää", sitä mitä ei Äänekoskella enää ole. - Stolper
Upea on Sumiainen,
kehuvat, kuitenkin, miksi ei ole elokuvan Rikas-Köyhyys tuottaja Heikki Penttinen kutsuttujen joukossa kun elokuva on nähtävänä 2.3.2008.
Mihin on hävinnyt Sumialainen, oletettu erinomainen ihmisyys, mitä kovin korostavat, sen jälkeen kun tuli kuntaliitos.- Anonyymi
Elätkö sinä tiedustelijoinesi todellakin mennenajnan inertiassa kuinka vahinkoa aiheuttaa suomen pien alueille, piankin funktiosi oivalletaan ja olet mennenajan tuunari.
- propsintekijä
Vuokrataan metsämökki, sellainen missä sattuu ympärillä olemaan hyvänlaisesti metsäpuskaa, Jos sellainen on, tartu silloin asiaan, näin, ettei jätemaksut olisi tunkemassa. Sellainen sen vielä pitää olla, ettei lähimaillakaan ole muuta asutusta ja, että uuni on ehjä, oikein nuohoajan tarkastama.
Luotan siihen, että Sumaisista sellainen löytyy. - kieroa näyttää olevan
Sanokaahan Sumiaisten kk kylähdistysläiset, miksi kyseisen yhdistyksenne puheenjohtaja mainostaa omaa yksityistä pisnestään netisssä, siellä missä kerrotaan kyläyhdistyksien osoitteita. Ei taida olla oikein asialinjalla sellainen toiminta missä puheenjohtaja häärii ketunhäntä kainalossa, sellaisessa toiminnassa omaan pussiin toiminta on tärkeämpi kuin yhteiseen pussiin kerääminen.
Ok Sumiainen on kesällä ok mesta saavuin keski-suomeen 2006 :) ....Asiaan Sumibia tänään 2009 27. Lokakuuta
Sumibian keskustassa on ...ööö... muutama ihmisille suunnattu palvelu.... ööö... joo SEO ... VOI H*ELVETIN ....
Alkuun ei toimi minkään näköinen KORTTI tankkaamiseen , EI ole mikään auki ....( EN jäänyt sumiaisiin ) ...Tänään Saavuin tähän hiljaiseen vaatimattoman näköiselle SEO:lle ....xD tänään ei käynyt edes Seteli , Kiitos nam , Vittu pidä tunkkis : tokaisin noustessani autooni & ajaen POIS ( Jäin sumiaisiin , MUTTA sen takia että asun täällä Marraskuun loppuun, o/ Ja kun kerran pääsen pois en palaa takaisin.- Anonyymi
Oikaisehhan setelisi kuitenkin oikeanlaisella tyylillä niin eiköhän se automaattin käy.
- ketuttaa
Todellakin - siinä tuon hiljaisen turistin ympärillä paremmat, oletetut paremmat jaksavat hymyillä, näin sitten omissa oloissaan ollen - he tuntevat itsensä edelleen olevansa parempi oloisia kyläläisiä.
- Anonyymi
Ei se mitään haittaa jos ihminen on henkisesti itsenäinen, ei sellaista pitäsi kenekään sortamaan alkaa, mukavaa vain kun samoin ajattelevia olisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit815950KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti2924887Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202618Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei412547Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT991608Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171481- 1051397
Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1321345seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1091304Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu191271