Sumiainen Keski-Suomessa on suomen ja maailman kaunein paikka! Kirkonkylä on kuin satukirjasta ja järviä riittää silmän kantamattomiin.. Siellä on myös uskomattoman hieno leirintäalue ja paljon upeita hiekkarantoja missä uida.. :) Kannattaa käydä!
Sumiainen
11
3745
Vastaukset
- Aasipolku
Ei kannata markkinoida ja puliveivata, sillä teille tulee semmoset joilla on ketunhäntiä kainalossa, siinä se sitten on erinomaisuutenne.
Kun puhutaan vaan miten on hyvin ja kaikki on täällä parasta, sitä nopeammin menette alamäkeen (Pelimaa takuumiehet), ne jepet sen teille kyllä selvittää ja kirkossa kuuluttaa, että mikä on syrjäläisten asema, etenkin sellaisessa maaseutukunnassa mistä on tullut kaupunkiliitoksen kylkiäinen, siitä hyvä esimerkki teille on autioituvasta entisestä maaseudusta, käykää Saarijärvellä etenkin sen sivukylillä, siellä näette mitä on maaseudun nälkä.
Häkkilä Hirvaanmäki, on kuin Sumiaisten kuolleet kyläkunnat Haapakylä-Rautionmäki)...kadonneet on asukkaat tai kuolleet on kaikki.- Anonyymi
Onpas sinulla vittumainen asenne seutua kohtaan.
- Arijoutsen
Niin, "Upeaa", ylistäen kehuu piilomainoksena omaa yritystoimintaa, hävetkää!.
Sumiainen on liittynyt äskettäin ilmeisesti, tietääkseni Äänekosken kaupunkiin, joten ymmärtänette, etenkään piilomarkkinoinnissa ei ole asiallista enää mainostaa "Upeaa erinomaista Kirkonkylää", sitä mitä ei Äänekoskella enää ole. - Stolper
Upea on Sumiainen,
kehuvat, kuitenkin, miksi ei ole elokuvan Rikas-Köyhyys tuottaja Heikki Penttinen kutsuttujen joukossa kun elokuva on nähtävänä 2.3.2008.
Mihin on hävinnyt Sumialainen, oletettu erinomainen ihmisyys, mitä kovin korostavat, sen jälkeen kun tuli kuntaliitos.- Anonyymi
Elätkö sinä tiedustelijoinesi todellakin mennenajnan inertiassa kuinka vahinkoa aiheuttaa suomen pien alueille, piankin funktiosi oivalletaan ja olet mennenajan tuunari.
- propsintekijä
Vuokrataan metsämökki, sellainen missä sattuu ympärillä olemaan hyvänlaisesti metsäpuskaa, Jos sellainen on, tartu silloin asiaan, näin, ettei jätemaksut olisi tunkemassa. Sellainen sen vielä pitää olla, ettei lähimaillakaan ole muuta asutusta ja, että uuni on ehjä, oikein nuohoajan tarkastama.
Luotan siihen, että Sumaisista sellainen löytyy. - kieroa näyttää olevan
Sanokaahan Sumiaisten kk kylähdistysläiset, miksi kyseisen yhdistyksenne puheenjohtaja mainostaa omaa yksityistä pisnestään netisssä, siellä missä kerrotaan kyläyhdistyksien osoitteita. Ei taida olla oikein asialinjalla sellainen toiminta missä puheenjohtaja häärii ketunhäntä kainalossa, sellaisessa toiminnassa omaan pussiin toiminta on tärkeämpi kuin yhteiseen pussiin kerääminen.
Ok Sumiainen on kesällä ok mesta saavuin keski-suomeen 2006 :) ....Asiaan Sumibia tänään 2009 27. Lokakuuta
Sumibian keskustassa on ...ööö... muutama ihmisille suunnattu palvelu.... ööö... joo SEO ... VOI H*ELVETIN ....
Alkuun ei toimi minkään näköinen KORTTI tankkaamiseen , EI ole mikään auki ....( EN jäänyt sumiaisiin ) ...Tänään Saavuin tähän hiljaiseen vaatimattoman näköiselle SEO:lle ....xD tänään ei käynyt edes Seteli , Kiitos nam , Vittu pidä tunkkis : tokaisin noustessani autooni & ajaen POIS ( Jäin sumiaisiin , MUTTA sen takia että asun täällä Marraskuun loppuun, o/ Ja kun kerran pääsen pois en palaa takaisin.- Anonyymi
Oikaisehhan setelisi kuitenkin oikeanlaisella tyylillä niin eiköhän se automaattin käy.
- ketuttaa
Todellakin - siinä tuon hiljaisen turistin ympärillä paremmat, oletetut paremmat jaksavat hymyillä, näin sitten omissa oloissaan ollen - he tuntevat itsensä edelleen olevansa parempi oloisia kyläläisiä.
- Anonyymi
Ei se mitään haittaa jos ihminen on henkisesti itsenäinen, ei sellaista pitäsi kenekään sortamaan alkaa, mukavaa vain kun samoin ajattelevia olisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot203375Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe112798- 282444
- 421837
- 511699
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101428- 411421
- 91411
- 531287
Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta
Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule2621125