Kuinkahan sen voi saada irti ja vaihtaa uuteen jos tarvitsee vaihtaa, kun hiippasi aikansa ja mykistyi sitten?
Vastaukset 3
- esco -99
Tein vastaavan rempan viimeviikonloppuna, yllättävän helppo loppupeleissä.Irrotin 3 sähköpiuhaa(lämmppäri, jarrunestesäiliön ja joku muu) sekä matkamittarinvaijerin (?)rintapelti(ei ollut peltiä vaan muovia ja pehmusteita) oli 4 pultilla kiinni ja siitä täytyi vääntää irti 3 piuhanippua. Takaa paljastuu puhaltimenkotelo joka on kiinni 2 pultilla ja 2 mutterilla. Mahtui pujottelemalla pois ja korjaantui CRC.llä. vika voi olla myös etuvastuksessa joka on kotelon päällä eikä tarvitse purkua. Miten muuten lämpö riittää, omassani ei alkuunkaan ja miten sitä sais lisää muuten kuin Webastolla.
- esco -99
se että unohdin mainita ilmanjäähdyttäjän irroituksen: 2 putkilemmaria ja 1 mutteri.Voisit muuten kokeilla sitä crc:tä suikaista siitä esivastuksen aukosta ja kokeilla jollain pyöräyttää puhaltimen siipeä.
- tuttujuttuko
Ahtaat on rakenteet moottoritilassa. Nyt lähtee avautumaan tämä puhallin...Kollektori näyttää vahingoittuneen jonkin verran.Kiitokset neuvoista.Kasaaminen alkanee huomenissa. Laitan uuden puhaltimen niin toimii varmemmin pitempään; on sen verran kinkkinen että ei viitsisi kylmemmillä ilmoilla enää alkaa samaa uudestaan. Talvella on ollut hiukkasen viileä kulkupeli lyhyillä osuuksilla.Pitemmillä sitten ihan hyvä kun kori lämpiää.Ikkunathan ne on lyhyillä matkoilla ongelma, hiukan huono näkyvyys mutta menettelee.Pahvia tai vastaavaa joutunee laittamaan talvea vasten keulaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45697
- 20649
- 53608
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit47582- 46569
- 76566
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132548- 41512
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan183504