Näenkö harhoja

mutta mielestäni samat asunnot ovat pyörineet Etuovessa kuukausia.
Lisää sataa ja vallankin mitättömiä omakotitaloja, joilla hintaa niin, että en maksaisi niistä mitään, ihan surkeita ja jostain periferiasta.
Lisäksi uudet keskustarakennukset tehdään toisiinsa kiinni ja hinta on monta mummonmilliä.
Mistähän nyt on kysymys, kun asunnot eivät mene kaupaksi?
Vielä keväällä meni jotenkin.
2326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tietääkö joku valaista vielä, miksi uudet omakotitalot rakennetaan pellolle ja hinta on tosi kova, ei luulisi pienen pellonkappaleen maksavan maltaita.
Itse olen katsellut uusia omakotitaloja, mutta niiden ulkonäkö on usein kuin puisen "ulkohuussin" elikkä ikkunat pieniä eli "yhdellä silmällä katseltavia" ja muutenkin ihan omituisia rötisköitä.
Maantasalla olevat rivi-ja omakotitalot ovat todellisia homepommeja. Korjaukset maksavat paljon enemmän kuin todella kunnollisen asunto-osakkeen ostaminen ja koska velkaosuus päätähuimava, niin itselle jää luu käteen.

Äänestä
  • ilmaan helium-kellukkeiden varaan. Tontti ei maksanut juuri mitään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Asun omassa myymättä kirjoitti:

mutta mielestäni samat asunnot ovat pyörineet Etuovessa kuukausia.
Lisää sataa ja vallankin mitättömiä omakotitaloja, joilla hintaa niin, että en maksaisi niistä mitään, ihan surkeita ja jostain periferiasta.
Lisäksi uudet keskustarakennukset tehdään toisiinsa kiinni ja hinta on monta mummonmilliä.
Mistähän nyt on kysymys, kun asunnot eivät mene kaupaksi?
Vielä keväällä meni jotenkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu