Väyrynen opettaa Perussuomalaisia?

On se kumma kun me tarvitsemme Keskustan politikon kertomaan meille miten toimia. Olen kateellinen keskustalle, että heidän ministerinsä on se joka kertoo tällaisesta itsestäänselvyydestä kansalle. Väyrynen on asunut niin kauan keski-Euroopassa, että hän on nähnyt millaisia ongelmia maahanmuutto tuo mukanaan. Erittäin hyvä ja harkittu viesti Keskustan ministeriltä. Perussuomalaiset, meidän on nyt ohjattava edustajiamme oikeaan suuntaan. Kähärät ja muut monikultturistien myyräntyötä tekevät tahot on saatava pikaisesti pois puolueen riveistä. Hävettää ettei tätä lausuntoa antanut Vistbacka tai Soini.

http://www.taloussanomat.fi/politiikka/2007/09/16/V%E4yryselt%E4 ei ulkomaalaisty%F6voimalle/200722702/382

Tässä vielä artikkeli monikulttuurisuuden kannattajille, monikulttuurisuus kun on nykyisin synonyymi sanalle islam.

Piispa varoittaa, että kristityiksi kääntyneet muslimit ovat hengenvaarassa.

Yksi Englannin kirkon vanhimmista piispoista varoittaa ihmisten elävän kuolemanvaarassa, vain siksi että he ovat vaihtaneet uskontoa.

Michael Nazir-Ali, Rochesterin piispa, jonka isä kääntyi islamista kristityksi Pakistanissa, sanoo haluavansa muslimijohtajilta Britanniassa julistuksen. Tästä julistuksesta pitäisi käydä selville perusoikeudet uskonnonvapauden harjoittamiseen, myös uskonnon vaihtamiseen.

Islamilaiset tekstit kehoittavat tappamaan käännynnäisen, vaativat rangaistusta heti. 7 maailman muslimivaltioista on lisännyt tämän myös viralliseksi valtiota sitovaksi laiksi.

Ali, josta povataan seuraavaa potentiaalista Canterburyn arkkipiispaa, on kertonut Channel 4 ohjelmassa haluavansa turvata 3000 kristityksi kääntyneen muslimin turvallisuuden.

On yleistä tämän päivän maailmassa, myös Britanniassa, että ihmiset jotka hylkäävät islamin menettävät työnsä ja perheensä, he elävät kuoleman pelossa. Usein heiltä viedään myös lapset. Muslimijohtajien tässä maassa olisi tehtävä jotain asian korjaamiseksi.

Piispa varoittaa että kuolemantapaukset tulevat olemaan välttämättömiä, ellei asiaan puututa. Olemme nähneet kunniamurhien tapahtuvan, ei ole mitään estettä niiden jatkumiselle.

Vuonna 2004 Prinssi Charles pyysi Brittiläisiä muslimijohtajia toimimaan, uudistamaan lakia Apostosyn (kääntymisen) osalta, mutta ainoatakaan uudistajaa ei ole ilmaantunut, yhtäkään lausuntoa ei ole koskaan asiasta annettu.

Tutkimukset islamilaisissa kouluissa osoittavat, että kaikissa 4 koulussa joissa opetetaan islamia, opetetaan myös rankaisemaan kuolemalla käännynnäisiä. Yhdessä kirjassa kehoitetaan leikkaamaan käännynäisen pää irti.

Tänä vuonna suoritettiin tutkimus Britti muslimien parissa, 1000 kysyttiin mielipidettä käännynnäisistä. 36 prosenttia 16-24 vuotiaista on sitä mieltä, että islamin hylkäävä on tapettava.

Eräs käännynnäinen, jota haastateltiin samassa ohjelmassa kertoi kuinka paikallinen Bradfordin muslimiyhteisö oli häntä kohdellut. Kun he saivat tietää minun kääntyneen, he sanoivat minulle näin: "Jos me olisimme muslimimaassa, Pakistanissa tai Lähi-Idässä he olisivat ensimmäisenä leikkaamassa päätäni irti." Hän jatkoi vielä sanomalla, "näin sanoivat entiset ystäväni minulle."

Epäpyhä sota ohjelman uusinta tuli tänä aamuna kello 9, Channel 4..


Guardian uutisoi aiheesta hieman lyhyemmin.
http://observer.guardian.co.uk/uk_news/story/0,,2170160,00.html

6

476

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kabinetti herra

      Soinista on hyvää vauhtia tulossa kabinetti kelpoinen. Ei Soinia enää kiinnosta aito Perussuomalainen politiikka, kenttä puuhastelkoon omiaan, Soini suuntaa Eurooppaan.

    • Perussuomalainen

      Väyrynen ylitti itsensä, olen positiivisesti yllättynyt. Väyrynen on henkilökohtaisesti kokenut monikulttuurisen ympäristön negatiiviset vaikutukset. Sosiaalidemokraateilla on Rajamäki, Keskustalla Väyrynen. Hiljalleen alkaa näyttää siltä, että Perussuomalaiset jätetään ulkopuolelle politiikan teosta myös tällä osa-alueella.

      • eihän persut

        ole edes tehnyt mitään politiikkaa tuon asian tiimoilta. Väyrynen vie työt ulos, koska oma kukkaro on varmistettu. Miten lienee noiden kymmenien tuhansien ns. pienten ihmisten laita. Väyrysen järkevyys kannattaa kyllä laittaa erillaiseen valoon.


    • tuo jatko Korhosen yhdistämispuuhastelulle,
      Ovat kai käyneet tällä palstalla ja katsoneet tätä hiekkalaatikkopolitiikka ihan kuin pennut kinaa käskenkään.
      Me täällä kotkassa oltiin tänään näkyvästi esille Karhulan markkinoilla ja jaettiin puolueen rekvisiitta
      ja neek ei kun perussuukkoja.

    • mut-ta

      muistakaa viisaat ihmiset silti, että poliittista kannatusta on haaliskeltu sieltä täältä kivoilla puheilla ennenkin. Miettikää pitkään ennen kuin piirrätte raksin taas.

    • Uolevi Sinisorsa

      Paavo Väyrynen on KGB:n mies. Itänaapurin tiedustelupalvelu värväsi hänet soluttautujaksi 1960-luvulla. Hänelle annettiin tehtäväksi kiivetä mahdollisimman korkealle Suomen poliittisessa järjestelmässä.

      Väyrynen aloitti uransa SKDL:ssä. Vasemmistokämypuolueen kannatus oli kuitenkin niin pieni, että Väyrynen katsoi päämääränsä toteutuvan paremmin toisaalla. Tämän takia Väyrynen myös loikkasi SKLD:stä KEPUun (Kuinkahan moni muuten muistaakaan, että Väyrynen aloitti poliittisen uransa SKDL:ssä?).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      268
      9409
    2. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      5
      2811
    3. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      245
      2028
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      105
      1940
    5. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      144
      1447
    6. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      71
      1438
    7. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      131
      1363
    8. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      93
      1016
    9. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      71
      931
    10. Odotanko ihan

      Turhaan jotain välillemme?
      Ikävä
      40
      848
    Aihe