ISYYSTESTI

Hei! onko teillä kokemuksia isyystestistä? Voiko testiä tehdä raskauden aikana, vai vasta kun lapsi on syntynyt?
2466
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

aikana??? Järjenkäyttö sallittu! Meinaatko että näyte otetaan sikiöstä, neilaa vaan äidin massun/kohdun läpi! Tiesitkö että pelkkä sikiöseulonta lisää keskenmenoriskiä, joten päättelehän siitä!

Äänestä

ikävä kyllä se vain niin on että isän pystyy testaamaan vasta lapsen synnyttyä. ultraäänessä tietysti pystytään aika tarkasti laskemaan hedelmöittymisajankohta mutta, mikäänhän ei ikinä ole niin sataprosenttisen varmaa kuin dna-testi.. itselläni sen verran kokemusta tosta asiasta. kaikki olis paljon helpompaa jos sen raskauden aikana pystyis toteamaan. harmi ettei nykylääketide siihen vielä pysty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ä88 kirjoitti:

Hei! onko teillä kokemuksia isyystestistä? Voiko testiä tehdä raskauden aikana, vai vasta kun lapsi on syntynyt?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu