Ihmettelen suuresti miksi täällä vedotaan aina kun joku on pudotuksessa niin heistä aletaan puhumaan että onko ne romaneja,itse olen romani ja olen bb fani,ja sen voin vaan kertoa että ikinä ei tule olemaan eikä menemään romani tuohon ohjelmaan,ei siksi että kyseessä olisi huono ohjelma vaan siksi että romani kulttuurissa ei esiinnytä yleisesti alasti (vähissä vaatteissa) eikä puhuta rivoja,kivahan tuollaiseen ohjelmaan olisi mennä,mutta kun meillä on tälläinen kulttuurisääntö.Ja tän päivän putoajista sen verran että minun mielestä Satu saisi tippua nyt ja Heka ens viikolla.
Jompi kumpi
ainar
1156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Romanit ovat tässä suhteessa (kerrankin) fiksumpia kuin valtaväestö. Mielestäni tänä vuonna BB:ssä ollaan muutaman kerran menty niin alle kaikkien tasojen. Esim banaanin ja porkkanan tunkeminen toisen perspuoleen, ensinnäkin RUUALLA EI LEIKITÄ ja toiseksi esineiden työntely toisen pyllyyn ei ole hauskaa (olkoonkin vaikka vaan persvakoon).
Satu tänään kotiin, jotta tyttöraukka ei romahda täysin. Ens viikolla toivottavasti äänestykseen joutuu Maxine, täys kakara! Max:n jälkeen talosta vois poistua Heli.