Hiivatulehdusta ei ole ennen ollut,mutta pahan virtsatietulehduksen takia syöty antibioottikuuri tuntuu sekoittaneen koko alapään.Onko siis mitään vakavaa haittaa jos kokeilee Canesten-puikkoa auttaisko se ongelmiin?Vai voiko virtsatietulehdus aiheuttaa virtsankarkailu ongelmia,ikinä ei ole niitä ollut ja nyt tuntuu että esim.kiihottuessa karkailee?Ennen ei olla mitään liukkareita tarvittu sillä kiihotun helpolla,mutta nyt tuntuu että virtsa karkailea samalla ku kiihittuu.
Virtsatietulehdus ja virtsan karkailu
Nepsu24
2841
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mene lääkäriin, hiiva ei aiheuta virtsankarkailua (tosin antibiootit voivat helpsti aiheuttaa hiivan). On syytä tarkistaa syy tuolla karkailulle, ettei tulehdus vaan olisi päässyt aiheuttamaan mitään vauriota. Voi myös olla, että tulehdus ei lähtenytkään kunnolla pois, ja vaivaa siis edelleen.
mulla on ainakin ollu tosi monta virtsatietulehdusta eikä koskaan ole ollut virtsankarkailua.