Eli kun katoin tuonne kopan sisälle niin siinä luki "DC output 300W" niin onko toi se virta mitä se pystyy antamaan koneelle? vai onko se sit tää "AC input 115/230V"?Jos ei niin mikä on sit mikä?
Virtalähteestä
468j
9450
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
"toi se virta mitä se pystyy antamaan koneelle? "
Ei ole, vaan virtalähteen teho.
" vai onko se sit tää "AC input 115/230V""
Se on taasen käyttöjännite.
Jos tulevaisuutta ajatellaan niin onko tossa 300V voimaa pyöritellä räiskintä pelilöitä jne. 3D juttuja? Jos ei riitä niin paljon vähintää kun aikoisin hommaa uutta konetta. 500V?600V?
300 wattia tänäpänä kunnon näytönohjaimellekaan, jos aiot pelata muitakin kuin enemy territorya ynnä vastaavia, hommaa min 500 wattinen virtalähde ja päivitä muutenkin koneesi nykyaikaan, tuo 300 wattinen riittää ehkä nykykoneellesi koska sen näytönohjain tuskin paljoa tehoa kaipaa muista komponenteista puhumattakaan.
.......
Se AC-input tarkoittaa, että konetta voi käyttää täällä Euroopassa yleisesti käytössä olevalla 230 voltin sähköverkossa tai sitten esim. Ameriikassa 115 voltin verkossa.
Output 300W on se teho, joka virtalähde voi syöttää koneelle pyörittämään sen eri osia.
mite se toimii kerro
Vai nestemäistä typpeä kulhoissa? Tai niin eihän noissa 286-koneissa sun muissa vielä mitään tuulettimia ollu.
Koneessasi on aivan varmasti pyöriviä osia.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Tuulimylly
Kuvitteletko tosiaan olevasi hallituksen tuulimyllypolitiikasta riippumaton ?
siis sä tosissaa meinaat että virtalähe pyörittää vaan tuulettimii???? hahhahah n000000b!!!!