Turvatiimi

on mielestäni paras vartiointiliike siellä on hyvä orangannisaattio ja parhaat palkat myöskin on huippuunsa koulutetu esimiehet ja henkilöstö parasta A- Luokkaa
repikää siitä secun ja g4 pellet
82368
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mukava huomata ettei huumori ainakaan ole stevareilta loppunut.

Omasta mielestäni huonompaa firmaa taas saa hakea. Ja puhun omasta kokemuksestani. Palkat tulevat miten sattuu ja palkkakorjauksiin ei maksella korkoja vaikka ne tulevat viikkoja myöhässä.

Kuulin jopa, että Turvatiimi on ottanut omaksi oikeudekseen olla maksamatta niitä VAT/TVEAT koulutuslisiä 40eur/kk tai 25snt/h.

Siinä sulle valmis paketti. Osta ihmeessä nyt alkuun vaikka sellainen sopiva nippu osakkeita kun noin sitä rakastat, mutta älä tule tänne sitten itkemään kun koko paska kaatui ja rahat meni.

Suomi turvaa Suomalaisen - hah !

Äänestä
  • Hohhoijaa mitä scheissea. Ei tule korkoja vaikka ovat viikkoja myöhässä. Jos sulta puuttuu 100E liksasta ja se myöhästyy pari viikkoa. Ensinnäkin liitto on sitä mieltä että tuollaisen voi jättää ensi liksaan maksettavaksi. Se on kohtuullinen aika. Ja toisekseen korko on silloin noin 35centtiä.
    Ja huhupuheisiin koulutuslisän maksamattomuudesta kannattaakin luottaa. Järki päähän.

    Äänestä

  • Konstailematon68 kirjoitti:

    Hohhoijaa mitä scheissea. Ei tule korkoja vaikka ovat viikkoja myöhässä. Jos sulta puuttuu 100E liksasta ja se myöhästyy pari viikkoa. Ensinnäkin liitto on sitä mieltä että tuollaisen voi jättää ensi liksaan maksettavaksi. Se on kohtuullinen aika. Ja toisekseen korko on silloin noin 35centtiä.
    Ja huhupuheisiin koulutuslisän maksamattomuudesta kannattaakin luottaa. Järki päähän.

    eipäs huudella siellä jos ei tiedetä asioita. ittellä puhutaan parista kuukaudesta jonka on myöhässä ja summa on vähän reilu 300. puhelinsoittoihin ei vastata eikä tekstiviesteihin. ja itte sain kanssa kauhean vääntämisen pääteeksi sen koulutuslisän vasta. sekin koitettiin pimittää.

    Äänestä

Ja sitten heräsit ja huomasit että käsi oli potassa...

Äänestä

Pisteiden keräämisestä voidaan jo päätellä että et työskentele laisinkaan millään alalla.

Onneksi tässä maassa toivottomatkin voivat saada hyvää hoitoa (eri asia sitten on ymmärtävätkö nämä ihmiset pysyä hoidossa).

Äänestä

En muista koska olen viimeksi törmännyt Turvatiimin vartijaan. Tais olla joskus pari vuotta sitten kun niillä vielä kohteita täällä päin oli. Sekin vartija oli sellainen yli-ikäinen rillipäinen papparainen. Sen olen huomannut, että ovat hakeneet työntekijöitä samoihin työtehtäviin jo yli vuoden eivätkä ole löytäneet. Olisko syy työehdoissa,palkkauksessa,vihreissä haalareissa vai missä. Mene ja tiedä..

Sanoisin, että melko turha tiimi.

Äänestä
  • Kovia konkareita suurin osa, pitkänlinjan osaajia Patronaksesta! Repii siitä ulkomaiset sekulit ja muut mitä haluu! Suosin kotimaista!

    Äänestä

Parhain tiimi ikinä. Secu, iss, g4s voi haista pahalle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huippu ammattilainen kirjoitti:

on mielestäni paras vartiointiliike siellä on hyvä orangannisaattio ja parhaat palkat myöskin on huippuunsa koulutetu esimiehet ja henkilöstö parasta A- Luokkaa
repikää siitä secun ja g4 pellet

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu