Kolmesta parista oikea on pudonnut joka kierroksella. Kiitos.
Jos Henri joutuu vielä äänestykseen niin taitaa pudota, ainoa jota vastaan voisi ehkä pärjätä on Heli.
Jos Henri joutuu vielä äänestykseen niin taitaa pudota, ainoa jota vastaan voisi ehkä pärjätä on Heli.
Vastaukset 19
Vanhimmat
henri on mahtava, se osaa edes ärsyttää, mutta mitä osaa heli, vahtaa vaan silmät suurina ja muka kaino, ei käy suihkussakaan,se on tylsää kateltavaa
mitä tuolla talossa on ikinä ollut!
Tässä oma arvioni siitä miten asukkaat äänestävät ja kuka tippuu :) :
Pudotus 1 (seuraava siis): Heka & Heli (Heli tippuu)
Pudotus 2: Heka & Kadi (Heka tippuu)
Pudotus 3: Kadi & Timo (paha, mutta veikkaan että Timo tippuu)
Pudotus 4: Kadi & Maxine (Maxine tippuu)
Pudotus 5: Kadi & Piia (Piia tippuu)
Pudotus 6: Kadi & Jarkko (Jarkko tippuu)
Pudotus 7: Kadi & Sauli (Kadi tippuu)
Pudotus 8: Sauli & Aki
Voittaja: Sauli voittaa pissisten äänillä
Sauli on kyllä ihan kaikenlaisten ihmisten suosikki
No on, mutta uskaltaisin sanoo, että valtaosa ihmisistä jotka äänestää on pissiksiä, ja ne jos ketkä on yleensä Saulin kaltasten ihmisten puolella. Tätä tarkoitin tuolla "pissisten äänillä"...
Aika paha.. mutta jotenki tolleen
se varmaan tulee menemään.. :P
Mut ton sun teorian mukaan Kadi
sinnittelis mukana aika pitkään!!
Nii ja Sale kyllä ansaitsee voiton,
taikka Aki! Molemmat hyviä omalla
tavallaan!!!
T: Pissis ;D
Onhan se Sale ihan hyvä juu, ei oo kellekkään ilkee =) Vitsi kun täs ei voi editoida viestejä, meinaan oisin pistäny tohon toka vikaan äänestykseen Kadi ja AKI eikä Kadi ja Sauli..
se näyttää olevan ihan pihalla kokoajan.POIS POIS POIS..NIINKU OIS.
Itsekkin; eipä ole tarvinnut äänestää, kun olen luottanut siihen, että kansa osaa hommansa. Ja joka kierroksella on tippunut se, jonka olen halunnutkin tippuvan, joten kiitosta miunnii puolesta! :D
Että oikeat on pudonneet.. Tosin Tiinan touhuiluja olisin voinut seurata pidempäänkin, jollei olisi raskauden takia keskeyttänyt talossa oloa.
Juu ihan oikeet on pudonneet.
Itse haluaisin Kadin pois seuraavaksi.
Sehän sano, että ei viihdy enää talossa ja muutenkin on aina päiväkirjahuoneessa poraamassa sitä kuinka lapsellisia muut ovat.
Äijistä Henri pois seuraavaks. Myös Piia ja Heli saisivat lähteä suht. pian.
Onkohan se Heli aina semmonen hiljanen vai kestääköhän sillä vaan tutustua uusiin ihmisiin.
Kyllä mä kattoisin mieluummin Marian touhuja kun tota Helunaa joka vaan toljottaa eikä osallistu mihinkään. Ja Einari pitäis saada ehdottomasti takaisin taloon.
pois talosta.Eihän se osllistu mihinkään kunnolla.Kattoo vain.Joku tuolla jossain aikasemmin kirjotteli,että kun Heli astuu taloon alkaa tapahtua.Mutta tylsän olonen on koko Heli.Vaikka voihan se olla,että hänellä vain kestää hieman ennen kuin pääsee mukaan tohinaan.Toivottavasti ei kuitenkaan kestä liian kauan,voi koko ohjelma loppua ennen kuin Heli hoksaa missä mennään.
Pitääkö Timon vetää sit itse käteen jos Helikin tippuu =)
yrittäköön niitä saada sänkyyn.Helihän varmaan suu auki kattelis että mitä se Timo siinä yrittää.Ei Heli varmaan ymmärtäs mitään vaikka Timo vieressä tumputtas.:-)
Ensin Heli pois ja sitten Timo! Miten kukaan ei äänestä sitä iljetystä??? Sitten Kadi, Maxine, Piia... Loppukilpailu käydään Saulin ja Jarkon kesken ja Jarkko voittaa...
Jarkko ja sauli ehdottomasti loppuäänestykseen!
Jarkko ollut tosi hyvä isän roolissa vaikka ei omia lapsia olekaan. Akissakaan ei ole oikeen mitään erikoista, mulkoilee ja maiskuttelee suutaan ihmeellisesti, kotia vaan lettunsa luo!
Jarkko tosi symppiksen oloinen rehti ja aito tyyppi!
tämän päivänen tehtävä osoitti,että ilkeä on.Suorastaan raaka paska.Ei kukaan terve järkinen kohtele 2v lasta samoin kuin Henkka kohteli Heliä isän roolissa.Kamala.Toivottavasti ei Henkka saa koskaan omia lapsia.
Huomasitteko, henri yritti RANGAISTA tutilla! :O "olet hiljaa tai pistetään tutti suuhun!" Ei hyvää päivää. Kyllä 2-vuotiasta lähinnä koitetaan lähinnä nätisti vieroittaa tutista, ei se rankaisukeino ole.
Ja mikä juttu tää papusoppa? En ole heli-fani mutta en papusoppaa söisi ihan heti itsekään. :P Ajatellaan jos heli olisi 2v joka sentään suostui maistamaan inhoamaansa ruokaa, kyllä tämän jälkeen aikuinen tajuaa olla pakottamatta lasta sen enempää.Jotain muuta tuossa rääkkämisessä nyt oli takana...ties mitä antipatioita.