Muotoilu

Focus 1 oli aikanaan edellä kävijä muotoilun suhteen,niin kuin ennenkin ford on tehnyt. Muut ei tähän pysty.Ne polkee paikallaan juuri muotoilu on se jokin mitä tekee fordista niin kiinnostavan.
3411
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

on tosin muillakin samassa kokoluokassa hyvin muotoiltuja autoja, esim. Peugeot 307, VW Jetta, Audi A3 ja Volvo C30 mutta sitten löytyy todella rumia, esim. Mazda 3 ja Toyotat Auris ja Corolla.

Rallin maailmanmestaria kelpaa katsella.

Äänestä

todella tyylikäs. Vaikka malli on tullut markkinoille jo -98. Voi tosiaan verrata vaikka saman ikäiseen corollaan. Japsit ovat ottaneet tuon muotoilun aina vähän varman päälle. Eniten muotoilu osaamista löytynee Ranskasta ja Saksasta...

Äänestä

Ja näyttää vieläkin ikäistään nuoremmalta. Verratkaapa takavetoiseen DX-Corollaan. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


on jees kirjoitti:

Focus 1 oli aikanaan edellä kävijä muotoilun suhteen,niin kuin ennenkin ford on tehnyt. Muut ei tähän pysty.Ne polkee paikallaan juuri muotoilu on se jokin mitä tekee fordista niin kiinnostavan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu