kuulokkeiden

Kone Fujitsu Scaleo. Onko mahdollista kytkeä kuulokkeet ja kaiuttimet samaan aikaan ? Vai voiko vain toiset olla kytkettynä kerrallaan ?
5243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

sellainen jakaja äänikortin ulostuloon.

Äänestä

mutta mun koneella ainakin toimii ämyrit ja kuulokkeet yht aikaa jos haluan, niin emo on asrock 775dual-vsta ja tuo äänipiiri joku realtek ja äänen-säätöistä voi valita onko molemmat päällä yht aikaa vai ei.

Äänestä

Öööö, siis miksi...? En vaan tajua, miksi pitäisi kuunnella samaan aikaan kaiuttimista ja kuulokkeista...

Äänestä
  • Ei tarkoitus olekaan samaan aikaan kuunnella kummastakin. Tarkoitus olisi, että olisi mahdollista halutessa käyttää jompaa kumpaa. Pitäneekö tehdä haaroituskappale vain kaiuttimien pistokkeesta kuulokkeita varten vai mitenkä muuten voi kytkeä ?

    Äänestä

  • kysyjä_ kirjoitti:

    Ei tarkoitus olekaan samaan aikaan kuunnella kummastakin. Tarkoitus olisi, että olisi mahdollista halutessa käyttää jompaa kumpaa. Pitäneekö tehdä haaroituskappale vain kaiuttimien pistokkeesta kuulokkeita varten vai mitenkä muuten voi kytkeä ?

    Eikö ole hankalampaa viritellä jotain haaroitussysteemiä kuin aina tarvittaessa vetäistä kaiuttimien/kuulokkeiden liitin irti koneesta ja tökätä toinen liitin paikalleen?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kytkentä ? kirjoitti:

Kone Fujitsu Scaleo. Onko mahdollista kytkeä kuulokkeet ja kaiuttimet samaan aikaan ? Vai voiko vain toiset olla kytkettynä kerrallaan ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu