on sanottanut always on my mind ja my boy?toi toinen on kuin tehty pricillalle.my boy hämää,kun muuten sopii tarinaltaan elviksen elämään,mut eihän sillä ole kuin tytär.TUO YX,JOKA ALEMPANA SOLVAS KAIKKEIN INHOTTAVIMMALLA TAVALLA ELVIKSEN JA PRICILLAN SUHDETTA,MEE POIS PALSTALTA,KUN ET EDES TIEDÄ MISTÄ PUHUT!
kuka?
3
253
Vastaukset
- Selvis
Elvis levytti viimesinä vuosinaan paljon lauluja, joiden surumielisyydessä heijastui hänen oma elämänsä enemmän tai vähemmän suoraan. Hyviä esimerkkejä jo mainitsemiesi lisäksi ovat esim. Separate Ways ja It's Easy For You.
Always On My Mind -kappaleen tekijät ovat Wayne Carson, Mark James ja Johnny Christopher. En tiedä kuka tai ketkä vastaavat sanoituksesta.
My Boy'lla on kaksi tekijää: B. Martin ja P. Coulter. Sanoittajaa en tiedä.- +++++++++++++++++
vuosi mahtaa olla,kun tämä levy on eka kerran levytetty?tokaks,mulla oli 20.v. sitten sellanen LP,missä biisi I REMEMBER ELVIS BRESLEY...kuka lauloi?
- Selvis
+++++++++++++++++ kirjoitti:
vuosi mahtaa olla,kun tämä levy on eka kerran levytetty?tokaks,mulla oli 20.v. sitten sellanen LP,missä biisi I REMEMBER ELVIS BRESLEY...kuka lauloi?
Always On My Mind levytettiin 29.3.1972 ja My Boy 13.12.1973. I Remember Elvis Presley on Danny Mirrorin levytys. (Minulla on se singlellä.)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs541698- 141510
- 821383
- 1741376
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli3021306- 181239
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti98965Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä61948Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää33923- 347845