Olen ostamassa pistoolia, tod.näk. CZ 75:tä. Uusien hinta näyttää pyörivän siinä 500 nurkilla.
- Olisiko kenelläkään vinkkiä, mistä kannattaisi ostaa, jotta saisi mahdollisimman halvalla? Onkohan tuo 500 se alin mahdollinen hinta? Kauppa saisi mielellään olla jossain Varsinais-Suomi-Häme-Uusimaa-Satakunta-alueella.
- Entä saako CZ 75:een kiinni äänenvaimenninta ilman mitään ylimääräisiä kommervenkkeja?
CZ 75
7
5975
Vastaukset
- Samppa100
Ns. keikkapiippuiseen aseeseen on hankalaa saada vaimenninta toimimaan. Tai vaimennin pelaa, muttei ase jaksa ladata laukauksen jälkeen, koska vaimentimen massa tulee rasitteeksi. Eli pitäisi sitten teettää sepällä refleksivaimennin ja hintaa tulee roima nousu. H&k:lla on valmiina USP:hen olemassa vaimennin, mutta ase ja vaimennin maksaa sitten jo mansikoita. Miksi 9mm pitää saada vaimennin ylipäätään? Normaali 9mm-patruuna ei ole edes aliääninen.
Täällä on asemessut ja löydät tuon CZ-pistoolin sieltä edullisesti.
http://www.pkymasehist.fi/
Tuolta kun kysyt neuvoa vaimennin asioissa, niin pari aseseppää varmaan antaa vinkkiä...
http://www.pkymasehist.fi/phpBB2/- kaapunnipoeka
noeta vaeminnin heppuloeta ilimestyy? Kahtoneet liikoo elokuvia? Naarasin, mutta onnii diarree.
- imppu
Edelliseen lisäisin vielä, että 9 millinen vaimennettunakaan ei ole mikään elokuvien tsup-tsup-ääninen ase.
- kaapunnipoeka
imppu kirjoitti:
Edelliseen lisäisin vielä, että 9 millinen vaimennettunakaan ei ole mikään elokuvien tsup-tsup-ääninen ase.
Mulla se kuitennii onnii toshiljane 9mm ase. Lattaelennii ite patruunat ja...suateri, diarree onnii vieläe piällä.
- pitäähä
kaapunnipoeka kirjoitti:
noeta vaeminnin heppuloeta ilimestyy? Kahtoneet liikoo elokuvia? Naarasin, mutta onnii diarree.
pauke kuulua, ku ammutaan. Vai räiskiikö porukka jossain fucking takapihoillaan. Ostakaa ilma-aseita. Jos iäni pelottaa, niin ei ne earit paljo maksa. Vaimentimen hinnalla saa melkosen pinon, tai hyvät kuulosuojaimet. Voihan se vaimennin rekyyliäkin vähentää, mutta kyllä sen 9 millisen saa näpeissään pidettyä, vaikka kenkäsiskin. Saati sitten 22sen
- clock
kaapunnipoeka kirjoitti:
Mulla se kuitennii onnii toshiljane 9mm ase. Lattaelennii ite patruunat ja...suateri, diarree onnii vieläe piällä.
keikkapiippuiseen pistooliin toimiva impulssi äänenvaimennin maksaa saman verran kuin tussari esim clock 17 pro itelläni 9mm para taurus pt 99 ja äänen vaimennin br tuotteella noin 200e vaimentimen kanssa. mutta jos käyttää yli 340m/s lähtevää kutia möly on kumminkin kovaa vaik on äänen vaimennin.
- Daltons
clock kirjoitti:
keikkapiippuiseen pistooliin toimiva impulssi äänenvaimennin maksaa saman verran kuin tussari esim clock 17 pro itelläni 9mm para taurus pt 99 ja äänen vaimennin br tuotteella noin 200e vaimentimen kanssa. mutta jos käyttää yli 340m/s lähtevää kutia möly on kumminkin kovaa vaik on äänen vaimennin.
Eikös nuo ole halvimmillaankin 600 e pintaan ?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem943146HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat732425Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k601424Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi
Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?901402Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696184865Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N309863Valkoinen Golf
Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.12860- 49785
Moottorisahalla kauppaan
Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s10777Rillimiljonäärin eroriidassa suuri käänne.
Vaimo haluaa kokonaan yksinhuoltajuuden ja pitää entisen elintasonsa.142748