Hei ! Olemme menossa kahdeksi viikoksi helmi-maaliskuulla Cape Panwa nimiseen paikkaan. Hotellin nimi on Novotel Panwa Beach resort. Kellähän olis kokemuksia tästä paikasta ? Mimmonen hotelli, ympöristö jne. Kuinka pitkät etäisyydet Karon ja Kata Beachille, Phuketin kaupunkiin ja onko hyvät kulkuyhteydet ??Löytyykö lapsille tekemistä ? Kertokaa
kokemuksia !!!
kokemuksia !!!
Vastaukset 3
Vanhimmat
hotellin nettisivuilta...
No okei kysymykset oli ehkä vähän tyhmiä. Löytyyhän noihin vastauksia hotellin nettisivuilta. Ajattelin kuitenkin, että jos jollakin olis kokemuksia tästä paikasta ? Elikkä miltä se paikka tuntui, menisitkö uudestaan ? oliko kulkuyhteydet muuaalle päin hyvät ? oliko lähistöllä hyviä ravintoloita ? Kertokaa ihmiset, jotka siellä olette majailleet !!
Hieman hiljainen on Panwa, mutta jos lähtee hakee aurinkoa ja löhöilyä niin menee se Cape panwakin. Itse olin Cape panwa hotellissa; enkä kauheasti pitänyt. Hieman kulahtanut hotelli, mäkisessä maastossa ja uimaranta huonohko( uimatossut mukaan koralleja on paljon rannalla laskuveden aikaan). Muuten ok viikko riitti meille siinä kylässä.