Olisi Focuksen (02) 120000km huollon aika. Tähän asti olen huollattanut autoni Pitskun Vemixissä, mutta nyt harkitsen siirtymistä Espoon Automaan puoleen.
Kertokaahan kommenttejanne kyseisestä huollosta ja sanokaa kannattaako.
Kiitos!
Automaa Espoo
4
1091
Vastaukset
- Pajeroooo
Ei kannata hylkää autoa automaahan. Tutun perheellä ollu viivästymisiä ja epäselvyyttä juuri kyseisen paikan kanssa.
- kolmas focus
Ellen väärin muista, niin juuri Pitskun Vemix oli taannoisen TM:n huoltotestin mukaan "huonointa huoltoa". Kymmenestä korjauskohteesta jäi korjaamatta 9. Tulos nolla tähteä.
- joku
Kolleegani vaihtoi tuulilasinsa Automaassa, tiivisteet jäi asentamatta mikä aiheutti ikävän yllätyksen autonpesussa. Toisella yrityksellä autoon tuli niin paljon naarmuja että auto joutui maalaamoon.
Olen itsekin käyttänyt Automaan palveluja, mutta ei enää. Jokaisen huollon jälkeen on tullut lisää vikoja/ongelmia/naarmuja jne.- Testattu on
Espoosta ei ole huonoja kokemuksia, mutta Konalan Automaa on täysin ala-arvoinen. Rikkoivat huollossa autoa lisää ja vaativat vielä asiakasta maksamaan. Onneksi tajusivat tulla edes puolet vastaan, ettei tarvinnut ruveta riitelemään...
Muutenkin teettävät turhia huoltoja hirvittävällä hinnalla ja kusettavat minkä ehtivät. Ja jälkikin on mitä on, eli ei kannata käyttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897259- 353841
- 453440
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402572- 2092453
- 412382
- 1232276
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292179Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241898- 411864