No nyt se sitten tapahtui

minkä saattoi arvatakkin

Muurinen tietysti HJK: hon. Eihän ne hesalaisressukat voi muuta kuin koettaa kaikkensa, että sitä jotenkin pärjäillä kaikessa palloilussa, että oltaisi aina mestareita ja sitten saataisiin "HelsinkiMedia" tyytyväiseksi.
Vaan ei se oikein aina onnistu. Sitä pelataan muuallakin. Pelaajia ja valmentajia riittää muuallakin, missä koulutetaan ne hesanporukoihin ostettavaksi suurella rahalla. Se on pelin henki joka tuo voittoja ja mestareita. Sitä ei hesalaisostoporukoissa ole. Se on jämtti nii.

5

342

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MMJKLMS

      KLUBIN UUSI KOUTSI ILMOITETAAN....NO HJK EI VOITA MESTARUUTTA KAUDELLA 2007...KOSKA SEN VIE TAMU.HAKA.TPS.KOLMIKKO..JOKU NOISTA..

      • Fc Honka kehiin

        Mihis unohtu Honka? Ei näytä varsinaisesti olevan ihan syöksykierteessäkään... Tai sit oot turkulainen tepsimies.


    • sghoiht

      Joo on siel klubis ostettuja joo... Mut eiköhän ne varsinaiset ostojoukkueet löydy pohjosesta, ts.pohojoosimmasta liigajoukkueesta eli Oulun AC:sta...
      Varsinainen jalkapallistijen sylkijä on KuPS josta viedään koko ajan junnuja aikuisten joukkueisiin, paitsi tietty jos voittaa liigakarsinnan tänä vuonna...Ja huom.niillä taas B-junnut liigakakkosena!

      • Jämtti on nii.

        "Maaseutu" on kasvattanut jalkapalloilu- ja jääkiekkoparhaimiston Suomessa. Lahti on suurin jalkapalloilijoiden kasvattaja. Ehkä turkulaiset sisäänlämpiävinä ovat koettaneet kasvattaa itse palloilijansa.

        Oulu on jääkiekkoilijoiden kasvatuspaikka. Myöskin Joensuu oli jääkiekkoilijoiden kasvattaja. Ottaen huomioon Helsingin väestömäärän muihin kaupunkeihin verrattuna, palloilijoiden ja jääkiekkoilijoiden kasvatus on vähäistä. Mutta jos sieltä joku on noussut edustustasolle, he ovat tyypillisiä Karalahti-Palhman typpisiä leuhkoja leveitä yksilöitä.

        Nyt kun taas HJK osti omansa pois. Numittäin tämän Muurisen Lahdesta. Mistä liene Muurinen on alunperin kotoisin, en tiedä. Se taitaa olla hyväksi Lahdelle, koska Antti on jo tarinansa kertonut ja satunsa sepittänyt. Lahtelaiset saavat oman valmentajan joka luo yhteishenkeä enemmän. Mottoni: Raakit pois kehästä!


    • Vando

      Toivottavasti FC Lahden ja veikkausliigan johto on hereillä kun nyt on tieto Muurisen ensi vuoden pestistä. Joukkueet kohtaavat vielä sarjassa ja ehkäpä vielä cupissakin. Aikoinaan samaan aikaan syksyllä tuli tieto Muurisen lähdöstä Jarosta HJK:hon ja se iski kuin veitsi joukkueeseen ja väitämpä että muutama pelaaja hyvin pian tiesi myös seuraavan kauden osoitteen. Jarolta meni silloin ainakin mitalli ehkä jopa mestaruus?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.

      Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol
      Maailman menoa
      476
      1723
    2. Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis
      Maailman menoa
      378
      1497
    3. Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden

      Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe
      Ikävä
      64
      1338
    4. Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa

      Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1299
    5. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      100
      905
    6. JM lukkoliike

      Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran
      Jämsä
      19
      856
    7. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      47
      804
    8. Miten kesäsi meni?

      Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?
      Ikävä
      65
      736
    9. Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."

      Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka
      Eläke
      7
      722
    10. Pankin avajaiset

      Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti
      Kuhmo
      15
      701
    Aihe