Muurinen tietysti HJK: hon. Eihän ne hesalaisressukat voi muuta kuin koettaa kaikkensa, että sitä jotenkin pärjäillä kaikessa palloilussa, että oltaisi aina mestareita ja sitten saataisiin "HelsinkiMedia" tyytyväiseksi.
Vaan ei se oikein aina onnistu. Sitä pelataan muuallakin. Pelaajia ja valmentajia riittää muuallakin, missä koulutetaan ne hesanporukoihin ostettavaksi suurella rahalla. Se on pelin henki joka tuo voittoja ja mestareita. Sitä ei hesalaisostoporukoissa ole. Se on jämtti nii.
No nyt se sitten tapahtui
5
353
Vastaukset
- MMJKLMS
KLUBIN UUSI KOUTSI ILMOITETAAN....NO HJK EI VOITA MESTARUUTTA KAUDELLA 2007...KOSKA SEN VIE TAMU.HAKA.TPS.KOLMIKKO..JOKU NOISTA..
- Fc Honka kehiin
Mihis unohtu Honka? Ei näytä varsinaisesti olevan ihan syöksykierteessäkään... Tai sit oot turkulainen tepsimies.
- sghoiht
Joo on siel klubis ostettuja joo... Mut eiköhän ne varsinaiset ostojoukkueet löydy pohjosesta, ts.pohojoosimmasta liigajoukkueesta eli Oulun AC:sta...
Varsinainen jalkapallistijen sylkijä on KuPS josta viedään koko ajan junnuja aikuisten joukkueisiin, paitsi tietty jos voittaa liigakarsinnan tänä vuonna...Ja huom.niillä taas B-junnut liigakakkosena!- Jämtti on nii.
"Maaseutu" on kasvattanut jalkapalloilu- ja jääkiekkoparhaimiston Suomessa. Lahti on suurin jalkapalloilijoiden kasvattaja. Ehkä turkulaiset sisäänlämpiävinä ovat koettaneet kasvattaa itse palloilijansa.
Oulu on jääkiekkoilijoiden kasvatuspaikka. Myöskin Joensuu oli jääkiekkoilijoiden kasvattaja. Ottaen huomioon Helsingin väestömäärän muihin kaupunkeihin verrattuna, palloilijoiden ja jääkiekkoilijoiden kasvatus on vähäistä. Mutta jos sieltä joku on noussut edustustasolle, he ovat tyypillisiä Karalahti-Palhman typpisiä leuhkoja leveitä yksilöitä.
Nyt kun taas HJK osti omansa pois. Numittäin tämän Muurisen Lahdesta. Mistä liene Muurinen on alunperin kotoisin, en tiedä. Se taitaa olla hyväksi Lahdelle, koska Antti on jo tarinansa kertonut ja satunsa sepittänyt. Lahtelaiset saavat oman valmentajan joka luo yhteishenkeä enemmän. Mottoni: Raakit pois kehästä!
- Vando
Toivottavasti FC Lahden ja veikkausliigan johto on hereillä kun nyt on tieto Muurisen ensi vuoden pestistä. Joukkueet kohtaavat vielä sarjassa ja ehkäpä vielä cupissakin. Aikoinaan samaan aikaan syksyllä tuli tieto Muurisen lähdöstä Jarosta HJK:hon ja se iski kuin veitsi joukkueeseen ja väitämpä että muutama pelaaja hyvin pian tiesi myös seuraavan kauden osoitteen. Jarolta meni silloin ainakin mitalli ehkä jopa mestaruus?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.745009Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.153398Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j242690Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.571747- 471566
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441346- 941342
Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa
Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.2311206Hiljaisuus
Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.711025IS Viikonloppu 29.-30.11.2025
Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra53902