luin täältä jonkun immeisen viestin joka suositteli tätä maitohappobakteeria vauvelin vattavaivoihin.meillä nyt 2kk tyttö jolla oli kaks viikkosesta kovat masukivut ilmavaivojen takia..kokeiltiin kaikki mahdollinen;cuplaton,rela,vattahiaronta,jne..mikään ei auttanu tytön vaivaan ja valvoimme yöitkujen takia.metsästin tätä tuotetta ympäri luontaistuotekauppoja ja kyllä kannatti,tyttö oli jo parin annoksen jälkeen oireeton ja nyt pystytään nauttiin uudesta tulokkaasta kunnolla.
biolettababy
3
1280
Vastaukset
- Marrasvauva 07
Onko tuotteen nimi "biolettababy" ? ja onko joku erityinen luontaistuote ketju josta löysit ?
Taidan hankkia jo etukäteen, :D meille vauva on tulossa marraskuussa ja JOS pitää paikkansa, että mikäli äiti sairastaa laktoosi intorelanssia, hyvin todennäköisesti vauvalla on koliikki:(- kauris81
hups..on näköjään tullu kirjotusvirhe viestiin,eli se on siis biolattebaby ja biolaten sivuilta löytyy ne paikat mistä näitä tuotteita pitäis saada ja tietoo tarkemmin tuotteesta.meillä tosiaan auttoi vattavaivoihin ja nettisivujen mukaan lieventää myös koliikkia tai poistaa kokonaan.
- jälleen
kauris81 kirjoitti:
hups..on näköjään tullu kirjotusvirhe viestiin,eli se on siis biolattebaby ja biolaten sivuilta löytyy ne paikat mistä näitä tuotteita pitäis saada ja tietoo tarkemmin tuotteesta.meillä tosiaan auttoi vattavaivoihin ja nettisivujen mukaan lieventää myös koliikkia tai poistaa kokonaan.
toinen vastaava tuote vauvoille on dds junior, kummastakin kokemusta pienellä vauvalla, jolla masuvaivoja. Jätimme maitohappobakteerin pois kun neitimme oli 9-10 kuukauden ikäinen, sai siitä ummetusta. Mutta siis pienempänä tuotteista oli suuri apu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353