Saako neuvos jatko aikaa

jos todetaan sairaudeksi Syöpä 15.10.2007 kello 12 ja 13 välillä, vielä niin elämänhaluainen neuvos Suomussalmelta.
10837
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

olet! Tälläkin hetkellä terveyskeskuksessa tehdään kuolemaa ja sinä per..le kerjäät sääliä jonkin tutkimuksen takia. Häpeä! Mutta ethän sinä osaa hävetä, koska todellisuudessa sinä et välitä muista kuin itsestäsi, vaikka koetatkin muuta esittää.

Äänestä

Eivätköhän nuo henkilökohtaiset terveyskysymykset kuulu jonnekin ihan muualle kuin netin paikkakuntakohtaisia asioita käsitteleville keskustelupalstoille!

Kirjoita terveydestäsi ja sairauksistasi asianomaisille palstoille, jos niistä on pakko kirjoittaa. Terveys-palstat täältä toki löytyvät, mutta sinun sairautesi eivät TODELLAKAAN ole mitään Suomussalmen kannalta asiallista asiaa.

Mitä siitä tulisi, jos kaikki 10.000 suomussalmelaista kirjoittelisivat tänne omasta persoonastaan sinun malliisi?

Omasta mielestäsi olet tietysti jotain ainutkertaisen suurta ja tärkeää. Niin jokainen on omasta mielestään, mutta useimmilla on sentään tarpeeksi älyä olla kirjoittelematta tänne kaikki mitä mielessä liikkuu ja sylki suuhun tuo.

Äänestä
  • Aloittaja

    keskustelua myös henkilökohtaisista asijoistamme Suomussalmella ja niiden oikeilla nimillä, koska olemme myös Kainuunmaakunta yhtymässä ja saammeko kuinka hyvää terveys palveluja ja missä aikataulussa vai päädymme ennenaikaiseen haudanlepoon, jossa ei enää aikatauluja tunneta.
    Arvauskeskuksemme eli terveyskeskus Suomussalmella, on toiminut jo hyvin pitkään ilman ammattin osaamista on vain ajankysymys, koska ensimmäinen armokuolema keskustelu, alkaa myös Suomussalmen osalta, jaksamista kaikille muillekin, jotka joutuvat nöyrtymään byrokratian edessä ja hyvää syksyä, "Rantaneuvos"

    Äänestä

  • rantaneuvos1 kirjoitti:

    keskustelua myös henkilökohtaisista asijoistamme Suomussalmella ja niiden oikeilla nimillä, koska olemme myös Kainuunmaakunta yhtymässä ja saammeko kuinka hyvää terveys palveluja ja missä aikataulussa vai päädymme ennenaikaiseen haudanlepoon, jossa ei enää aikatauluja tunneta.
    Arvauskeskuksemme eli terveyskeskus Suomussalmella, on toiminut jo hyvin pitkään ilman ammattin osaamista on vain ajankysymys, koska ensimmäinen armokuolema keskustelu, alkaa myös Suomussalmen osalta, jaksamista kaikille muillekin, jotka joutuvat nöyrtymään byrokratian edessä ja hyvää syksyä, "Rantaneuvos"

    Onhan tuo kirjoituksistasi toki jo muutenkin nähty, missä kunnossa se korvien väli on.

    Kirjoittaapa sinulle kuka tahansa ja miten tahansa ja vääntääpä vaikka kuinka selvästi rautalangasta, niin tämän keskustelupaikan tarkoitus ei sinulle näytä millään selkenevän.

    Höpötys ja hölötys jatkuu. Se on sääli tolkun ihmisten ja tämän palstan kannalta.

    Äänestä

ja erityisen vaikeaa on elää vakavan sairauden pelossa. Nykyisin on takkuista päästä edes tutkimuksiin, ainakin täällä Kainuussa. Näyttää siltä, että etenkin vanhempien ihmisten vaivoista ei välitetä.

Syöpäkään ei onneksi ole läheskään aina kuolemantuomio, kun vain pääsee ajoissa hoitoon.
Toivottavasti sinulla ei ole mitään vakavaa.

Äänestä
  • Aloittaja

    ja vasta kolmannella kerralla, älysivät tehdä passituksen Keskussairaalaan, syys terveisiä naapuriin "Neuvos" Suomussalmelta.

    Äänestä

mutta onhan se toisaalta , ainakin minusta, sääli jos terveenä ihminen joutuisi hautaan menemään.
Ite ajattelen silleen että kun on elo eletty, olipa se pitkä tahi lyhyt, niin soon siie moro!, eli ei sitä kuolemaa kannata ruveta vuottamaan, se kun tulloo varmemmin kun Manulle aamiainen.
Silleenni ajattelen että kun saisi kertalaakista keikata monttuun, pirullinen olisi se tilanne että toisten pyöriteltävänä joutusi pitempään olemaan. Senverta on jo tullu tätä elämää nähtyö ja vaivoissa keturoituo, että parempi näin...

Äänestä
  • terveenä paljon mukavampi kuollakkin? ei tarvitseisi kitua turhaan?

    Äänestä

  • eikose olisi kirjoitti:

    terveenä paljon mukavampi kuollakkin? ei tarvitseisi kitua turhaan?

    jatkaa, eikö nuorena olisi paras kuolla ei olisi
    vielä painaneet aikuisuuden tylsät murheet ja vaivat. tai sitten jo lapsena, ettei tarvitsisi kokea nuoruuden ja murkkuiän kriisejä.
    tai ei kannata syntyäkään, lapsena kiusataan ja on muutenkin elo huutoa parkua märkää vaippaa korvatulehdusta koliikkia...

    Äänestä

ja ole hiljaa. Kyllä syöpä on ihan kunniallinen kuolinsyy.............

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rantaneuvos1 kirjoitti:

jos todetaan sairaudeksi Syöpä 15.10.2007 kello 12 ja 13 välillä, vielä niin elämänhaluainen neuvos Suomussalmelta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu