Saako neuvos jatko aikaa

jos todetaan sairaudeksi Syöpä 15.10.2007 kello 12 ja 13 välillä, vielä niin elämänhaluainen neuvos Suomussalmelta.

10

836

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kusipää

      olet! Tälläkin hetkellä terveyskeskuksessa tehdään kuolemaa ja sinä per..le kerjäät sääliä jonkin tutkimuksen takia. Häpeä! Mutta ethän sinä osaa hävetä, koska todellisuudessa sinä et välitä muista kuin itsestäsi, vaikka koetatkin muuta esittää.

    • Äly hoi!

      Eivätköhän nuo henkilökohtaiset terveyskysymykset kuulu jonnekin ihan muualle kuin netin paikkakuntakohtaisia asioita käsitteleville keskustelupalstoille!

      Kirjoita terveydestäsi ja sairauksistasi asianomaisille palstoille, jos niistä on pakko kirjoittaa. Terveys-palstat täältä toki löytyvät, mutta sinun sairautesi eivät TODELLAKAAN ole mitään Suomussalmen kannalta asiallista asiaa.

      Mitä siitä tulisi, jos kaikki 10.000 suomussalmelaista kirjoittelisivat tänne omasta persoonastaan sinun malliisi?

      Omasta mielestäsi olet tietysti jotain ainutkertaisen suurta ja tärkeää. Niin jokainen on omasta mielestään, mutta useimmilla on sentään tarpeeksi älyä olla kirjoittelematta tänne kaikki mitä mielessä liikkuu ja sylki suuhun tuo.

      • keskustelua myös henkilökohtaisista asijoistamme Suomussalmella ja niiden oikeilla nimillä, koska olemme myös Kainuunmaakunta yhtymässä ja saammeko kuinka hyvää terveys palveluja ja missä aikataulussa vai päädymme ennenaikaiseen haudanlepoon, jossa ei enää aikatauluja tunneta.
        Arvauskeskuksemme eli terveyskeskus Suomussalmella, on toiminut jo hyvin pitkään ilman ammattin osaamista on vain ajankysymys, koska ensimmäinen armokuolema keskustelu, alkaa myös Suomussalmen osalta, jaksamista kaikille muillekin, jotka joutuvat nöyrtymään byrokratian edessä ja hyvää syksyä, "Rantaneuvos"


      • Äly hoi!
        rantaneuvos1 kirjoitti:

        keskustelua myös henkilökohtaisista asijoistamme Suomussalmella ja niiden oikeilla nimillä, koska olemme myös Kainuunmaakunta yhtymässä ja saammeko kuinka hyvää terveys palveluja ja missä aikataulussa vai päädymme ennenaikaiseen haudanlepoon, jossa ei enää aikatauluja tunneta.
        Arvauskeskuksemme eli terveyskeskus Suomussalmella, on toiminut jo hyvin pitkään ilman ammattin osaamista on vain ajankysymys, koska ensimmäinen armokuolema keskustelu, alkaa myös Suomussalmen osalta, jaksamista kaikille muillekin, jotka joutuvat nöyrtymään byrokratian edessä ja hyvää syksyä, "Rantaneuvos"

        Onhan tuo kirjoituksistasi toki jo muutenkin nähty, missä kunnossa se korvien väli on.

        Kirjoittaapa sinulle kuka tahansa ja miten tahansa ja vääntääpä vaikka kuinka selvästi rautalangasta, niin tämän keskustelupaikan tarkoitus ei sinulle näytä millään selkenevän.

        Höpötys ja hölötys jatkuu. Se on sääli tolkun ihmisten ja tämän palstan kannalta.


    • Kuokkija naapurista

      ja erityisen vaikeaa on elää vakavan sairauden pelossa. Nykyisin on takkuista päästä edes tutkimuksiin, ainakin täällä Kainuussa. Näyttää siltä, että etenkin vanhempien ihmisten vaivoista ei välitetä.

      Syöpäkään ei onneksi ole läheskään aina kuolemantuomio, kun vain pääsee ajoissa hoitoon.
      Toivottavasti sinulla ei ole mitään vakavaa.

      • ja vasta kolmannella kerralla, älysivät tehdä passituksen Keskussairaalaan, syys terveisiä naapuriin "Neuvos" Suomussalmelta.


    • sen kummemmi

      mutta onhan se toisaalta , ainakin minusta, sääli jos terveenä ihminen joutuisi hautaan menemään.
      Ite ajattelen silleen että kun on elo eletty, olipa se pitkä tahi lyhyt, niin soon siie moro!, eli ei sitä kuolemaa kannata ruveta vuottamaan, se kun tulloo varmemmin kun Manulle aamiainen.
      Silleenni ajattelen että kun saisi kertalaakista keikata monttuun, pirullinen olisi se tilanne että toisten pyöriteltävänä joutusi pitempään olemaan. Senverta on jo tullu tätä elämää nähtyö ja vaivoissa keturoituo, että parempi näin...

      • eikose olisi

        terveenä paljon mukavampi kuollakkin? ei tarvitseisi kitua turhaan?


      • samaa logiikkaa
        eikose olisi kirjoitti:

        terveenä paljon mukavampi kuollakkin? ei tarvitseisi kitua turhaan?

        jatkaa, eikö nuorena olisi paras kuolla ei olisi
        vielä painaneet aikuisuuden tylsät murheet ja vaivat. tai sitten jo lapsena, ettei tarvitsisi kokea nuoruuden ja murkkuiän kriisejä.
        tai ei kannata syntyäkään, lapsena kiusataan ja on muutenkin elo huutoa parkua märkää vaippaa korvatulehdusta koliikkia...


    • HOUSUUSI

      ja ole hiljaa. Kyllä syöpä on ihan kunniallinen kuolinsyy.............

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      176
      1715
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      108
      977
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      87
      834
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      19
      663
    5. 51
      655
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      41
      557
    7. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      508
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      164
      503
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      191
      453
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      439
    Aihe